0
07 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

SKT T1’dan Bir Şampiyonluk Daha!

ESL'in organize ettiği IEM Katowice 2016'da League of Legends turnuvasının şampiyonu belli oldu. 4-6 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvada 2015 Dünya Şampiyonası'nda şampiyonluğa ulaşarak bu alanda ikinci kez kupa kazanan ilk takım olma başarısı gösteren SK Telecom T1, IEM Katowice 2016'dan da zaferle ayrıldı.

B grubunda yer alan SKT T1,  Amerika LCS takımı CLG ve Çin LPL takımı Qiao Gu Reapers takımlarını yenerek adını Yarı Final'e yazdırdı. Yarı Final'de bir diğer Amerika LCS temsilcisi TSM ile karşılaşan SKT T1, karşılaşmadan 2-0 galip ayrılarak adını finale yazdırdı.

Finalde yer alan diğer takım Fnatic de B grubunda yer alıyordu. İlk karşılaşmada Qiao Gu Reapoers'a kaybeden Fnatic, CLG'yi 2-1 devirmeyi başardı ve Qiao Gu Reapers ile tekrar karşılaştı. Bu sefer rakibine 2-1 üstünlük kuran Fnatic adını yarı finale yazdırmayı başardı. Yarı Final karşılaşmasında Çin LPL'in en güçlü takımlarından biri olan Royal Never Give Up'la oynayan Fnatic, herkesin kaybetmesini beklediği seriyi 2-1 kazanarak adını Finale yazdırdı.

Ancak Fnatic de SKT T1'a karşı direnemedi ve karşılaşma 3-0'lık skorla Kore ekibi lehine tamamlandı. SKT T1, turnuva boyunca çıktığı yedi karşılaşmanın yedisinden de galibiyet ile ayrıldı. Kore ligi LCK'da oldukça kötü günler geçiren SKT T1, bu turnuva ile moral kazanmış olarak ülkesine geri dönecek.

IEM Katowice 2016

IEM Katowice 2016
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.