0
13 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Son Sözü Söyleyen Dark Passage Oldu!

Türkiye'nin bu sezonki en iyi League of Legends takımı belli oldu. Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da oynanan Türkiye Büyük Finali'nde karşı karşıya gelen SuperMassive - BKM Express.Dark Passage karşılaşmasında kazanan takım 3-0 ile Dark Passage oldu.

Böylelikle ikinci sezondan beridir Türkiye Büyük Finali'nde şampiyonluğa ulaşan Dark Passage ekibi, şampiyonluklarına bir yenisini daha ekledi. Bu şampiyonlukla birlikte Dark Passage ekibi Brezilya'da düzenlenecek olan IWCT 2016'ya katılma hakkını elde eden takım oldu.

Sezon başında bireysel olarak Türkiye'nin başarılı oyuncularını kadrosuna katarak rüya kadro olarak duyurulan SuperMassive ekibi, ilk olarak Kış Mevsim Finali'nde şampiyonluğa ulaşmış IWCI'ya katılma hakkı elde etmişti. IWCI 2016'da şampiyonluğa ulaşmayı başaran SuperMassive, ülkemizi MSI'da temsil etme hakkını kazanmış ve MSI'da CLG'ye karşı aldığı galibiyet ile birlikte son dönemlerin en iyi IWC bölgesi takımı olarak lanse edilmeye başlanmıştı.

Yeni sezona da hızlı giriş yapan SuperMassive, Dark Passage ile girdiği liderlik yarışından galip çıkmayı başarmış ve sezonu ilk sırada tamamlayarak Yarı Finaller'e kalmayı başarmıştı. Dark Passage ekibi de hemen SuperMassive'in ardından ikinci sırada yer alarak Yarı Final'in diğer ayağında yer almıştı. İki takım arasındaki rekabet sonunda bu sezonla birlikte Final'e taşındı.

Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da on iki bin izleyicinin eşliğinde gerçekleşen Final mücadelesinde Dark Passage, beklentilerin çok üzerinde müthiş bir performans sergileyerek, hem rakibini hem de izleyenleri şaşkına uğrattı. Sezon boyunca rakip takımdan rekabetten doğan tatlı atışmalara maruz kalsa da Xerxe, Final'de göstermiş olduğu performans ile adeta Hatchy'e yanıt verdi.

Baştan sona Dark Passage'ın üstünlüğü ile oynanan Final karşılaşması DP'nin 3-0 üstünlüğü ile tamamlandı. Dark Passage ekibinde Xerxe ve Caps'in sergilemiş olduğu muazzam performans bu şampiyonlukta büyük bir pay sahibi oldu. SuperMassive ekibinde ise varlık gösteren bir tek FabFabulous olabildi. Ancak bu tabi ki yeterli değildi.

Multiplayer ekibi olarak Dark Passage'ın üst üste dördüncü kez müzesine götürdüğü Türkiye Büyük Final'i şampiyonluk kupası nedeniyle tebrik eder. IWCT ve katılmaları durumunda Worlds 2016'da başarılarının devamını dileriz.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.