0
22 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Space Soldiers, Champions League Season 3’te Final’e Yükseldi!

Ülkemizin başarılı CS:GO takımlarından biri olan Space Soldiers, CS:GO Champions League Season 3'te finale yükseldi. Yarı Final karşılaşmasında Team Dignitas ile karşılaşacan Space Soldiers, karşılaşmadan 2-0 galibiyet ile ayrılarak, ilk finalist olmayı başardı.

Son olarak Dreamhack Master Malmö 2016'da Astralis ve Ninjas in Pyjamas takımlarını yenerek grubundan liderlikle çıkmayı başaran Team Dignitas, ilgi odağı olmuştu. Çeyrek Final karşılaşmasında Team EnVyUs takımına 2-0 yenilerek turnuvaya veda etmişti.

Bu başarısı sayesinde belli bir kesimin favori takımı olan Team Dignitas, kendi seçtikleri harita olan Inferno'da temsilcimize Space Soldiers'a 16-14 kaybetti. Özellikle Çağatay 'DESPE' Sedef'in muazzam AWP oyunu, Tugay 'TuGuX' Keskin, Engin 'ngiN' Kor ve Can 'XANTARES' Dörtkardeş'in etkili performansları haritanın kazanılmasında büyük bir rol oynadı.

Bir sonraki harita Space Soldiers seçtiği Cobblestone'da gerçekleştirildi. Team Dignitas'tan Kristian 'k0nfig' Wienecke etkili bir performans sergilemeyi başarsa da takımından yeterli desteği göremedi. Space Soldiers'ta etkili performans gösteren oyuncu sayısı fazla olunca karşılaşma 16-13 ile Space Soldiers üstünlüğü ile tamamlandı. Space Soldiers'tan Tugay 'TuGuX' Keskin, Ahmet 'paz' Karahoca ve Can 'XANTARES' Dörtkardeş'in etkili oyunları haritanın kazanılmasında önemli bir rol oynadı.

Bu karşılaşma sonrasında seri 2-0'a geldi ve Space Soldiers ilk finalist oldu. Space Soldiers'ın rakibi bugün yapılacak olan Team AGG - E-Frag.net karşılaşmasının sonunda belli olacak.

Space Soldiers

Space Soldiers
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.