0
06 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Splyce, Unicorns’u Durdurdu ve Worlds Biletini Kaptı!

Avrupa LCS Regional Qualifiers 2016'da dün akşam Final mücadelesi gerçekleşti. Yarı Final'de Fnatic gibi dünya devini saf dışı bırakmayı başaran Unicorns of Love, iki sezon boyunca topladığı puanlarla Final'e doğrudan katılan Splyce ile Worlds 2016'ya gidebilmek adına mücadele etti.

Regional Qualifiers normalde üçüncü torba takımlarının Worlds'te yer alması için gerçekleştirilen bir turnuva olduğu için geriye kalan takımlar arasından genellikle bir iyi takım olduğundan fazla heyecanlı geçmezdi.

Ancak bu sene Avrupa LCS'te önemli takımlar bu etkinlikte yer aldı. PlayOfflar sonrasında Worlds'e kalmayı başaramayan Fnatic, sezonun flaş takımı Splyce ve hemen turnuva öncesinde bu iki takıma özel bilenen Unicorns of Love'ın yer alması bu turnuvayı çekişmeli kıldı.

Finaller öncesinde UoL ile olan antrenman maçlarını iptal ettikleri için Fnatic ve Splyce karşı ekstra motive kazanan Unicorns, önce Giants'ı, sonra da Fnatic'i 3-0 ile devirerek hırsını göstermiş oldu.

Dün gece oynanan Final karşılaşmasında da Spylce'a zor anlar yaşatan, yüzüp yüzüp kuyruğuna gelen Unicorns of Love, maalesef son takım savaşında rakibine kaybedince hem maçı hem de seriyi kaybetmiş oldu.

Oldukça çekişmeli mücadele Spylce öne geçip kaçmaya çalışırken, Unicorns of Love ekibi sonraki maçları alarak hep beraberliği yakalayan taraf oldu. Son maçta Splyce maça hızlı başladı. Öne geçtikleri sırada yaptığı hatalarla birlikte Unicorns of Love maça denge getirmeyi başarsa da son takım savaşını daha iyi oynayan Splyce oldu ve maçı kazanarak 3-2'lik skorla birlikte Avrupa'dan Worlds'e giden son ekip oldu.

Ancak herkesin hem fikir olduğu bir konu ise Unicorns of Love'ın göstermiş olduğu muazzam mücadele hırsıydı. Kesinlikle gelecek sezon Unicorns of Love, bu ligin yabana atılmaması gereken temsilcilerinden biri olacağını gösterdi.

Avrupa LCS Regional Qualifiers

Avrupa LCS Regional Qualifiers
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.