0
25 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Splyce’dan Oyuncu Değişikliği!

Bu sezon Avrupa LCS'in yeni yüzü olan Splyce ekibi, kötü bir sezon geçirerek normal sezonu sekizinci sırada tamamlamıştı. Yaz sezonu için Yükselme Serileri'ne çıkmak zorunda kalan ekip Giants Gaming'i 3-2 yenmeyi başararak, Avrupa LCS'teki koltuğunu korumayı başarmıştı.

Yeni sezona daha iyi bir şekilde girmek isteyen Splyce, destek rolünde değişikliğe gitti. Beş Danimarkalı oyuncuyu oynatan takım, yeni oyuncularıyla birlikte bu durumu da bozmuş oldu. Nicolai "Nisbeth" Nisbeth'i yedek pozisyona çeken Spylce, as kadroya çaylak Sloven oyuncu Mihael "Mikyx" Mehle'i getirdi.

Takımın koçu Jakob "YamatoCannon" Mebdi konuyla ilgili olarak, her zaman oyundaki dereceli sıralamada yer alan üst lig oyuncularını incelediğini ve fırsat gördüğü ve potansiyeli olduğuna inandığı kişilerle iletişime geçtiğini belirtti.

Bu oyunculardan biri olan Mihael "Mikyx" Mehle hakkında da oyuncunun sahip olduğu tecrübe ve oyuna rehberlik edebilme kabilyetini üst derece kriterlerine uyduğunu belirtti. Konuşmasının devamında oyuncusunun her zaman tutkulu olduğunu, her zaman daha iyisi olabilmek için iştahlı olduğunu, oyuna ve oyunu oynayan oyunculara saygı duyduğunu bu karakterinin takımıa büyük bir katkı sağlayacağını ve ileride büyük bir yetenek olarak bu sahnede yer alacağını belirtti.

Henüz on yedi yaşında olan oyuncu, geçtiğimiz yaz mevsiminde Fnatic'in yedek kadrosuna dahil olmuştu. Bakalım genç oyuncu nasıl bir performans sergileyecek? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Nicolai "Nisbeth" Nisbeth

Nicolai "Nisbeth" Nisbeth

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.