0
22 Temmuz 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Sporting Lisbon eSpor Departmanını Resmi Olarak Duyurdu!

Geleneksel spor takımlarının eSpora olan yatırımları devam etmekte. Geçtiğimiz günlerde Valencia CF'nin League of Legends kadrosunu duyurmasının yanı sıra İspanya Futbol Federasyonu'nun bir elektronik spor ligi kurma çalışmaları sonrasında bir yeni yatırım da Portekiz'den geldi.

Portekiz'in en büyük kulüplerinden biri olan Sporting Lisbon, eSpor departmanını resmi olarak duyurdu. Geçtiğimiz dönemlerde Cristiano Ronaldo, Luis Nani gibi dünyaca ünlü sporcular yetiştiren kulüp şimdi de elektronik sporlar için atılım yaptı. Bu deparmanın başında Steelshock kurucusu Márcio Figueiredo ve XLParty'nin organizatörü olan bunu yanı sıra 2011 yılında Portekiz'in 2011 World Cyber Games organizatörlerinden olan Pedro Silveira yer alıyor.

Sporting Lisbon doğal olarak, West Ham United, Wolfsburg ve Manchester City gibi ilk yatırımını FIFA oyuncuları üzerine yaptı ve geçmişte Team Dignitas forması giymiş isim olan Francisco ‘Quinzas’ Cruz'u kadrosuna dahil etti. Söylentilere göre takımın yakın zamanda League of Legends kadrosunu da duyuracağı da belirtiliyor.

Sporting Lisbon

Sporting Lisbon

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.