0
02 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

StarSeries i-League Season 2’de Üç Değişiklik!

StarLadder'ın organize ettiği, 7-11 Eylül tarihlerinde Ukrayna'nın Kiev kentinde düzenlenecek, $300.000'lık ödül havuzuna sahip CS:GO turnuvası olan StarSeries i-League Season 2'de yer alacağı açıklanan üç takım, turnuvadan çekilme kararı aldı. Bu karar sonrasında Finaller için üç farklı takım daha turnuvaya davet edildi.

Yapılan açıklamada ilk olarak son dönemlerin en başarılı takımlarından olan SK Gaming'e yer verildi. SK Gaming oyuncularından Fernando "fer" Alvarenga'nın kulak zarında yaşamış olduğu sıkıntı nedeniyle takım bir süredir Gustavo "SHOOWTiME" Gonçalves ile maçlara çıkıyordu. Ancak SK Gaming ekibi, fer'in yokluğunda takımın gösterdiği performanstan memnun olmadığı için fer'in sakatlığını öne sürerek tam kadro olmadıkları gerekçesiyle turnuvadan çekilme kararı aldı.

StarLadder yetkilileri SK Gaming yerine, FaZe Clan'ı turnuvaya davet ettiğini açıkladı. İkinci olarak OpTic Gaming ekibi de turnuvadan çekildiğini bildirdi. Yapılan görüşmeler neticesinde yeni bir Gaming House'a taşınan takım, evrak işlerinin yoğun olması ve antrenman yapmaya yeterli vakit bulamayacak kadar meşgul olmalarından dolayı lige katılamayacaklarını belirterek turnuvadan çekildi.

StarLadder yönetimi OpTic Gaming yerine Cloud9 ekibini turnuvaya davet etti. Son olarak da Immortals ekibi turnuvada yer almayacağını belirten takım oldu. Kuzey Amerika'da gerçekleştirilecek olan Turner ELEAGUE Season 2 elemeleri ile çakışan takvim nedeniyle Immortals tercihini ELEAGUE'den yana kullandı ve turnuvadan çekildiğini bildirdi.

StarLadder yönetimi bu karar sornasında Avustralya temsilcisi Renegades'i turnuvaya davet etti. Ancak Renegades takımı da ECS Season 2'nin elemeleri ile aynı döneme denk geldiği için bu teklifi reddetti. StarLadder bu durum sonrasında FlipSid3 Tactics takımını turnuvaya davet ettiğini duyurdu.

Tüm bu değişiklikler öncesinde de Fnatic takımı turnuvadan çekilmiş yerine GODSENT davet edilmişti. Böylelikle StarLadder StarSeries i-League Season 2'nin dört takılımcısı değişmiş oldu. İşte tüm katılımcılar şu şekilde;

StarSeries i-League Season 2

StarSeries i-League Season 2
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.