0
02 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Steeelback, Team ROCCAT Yolcusu!

Geçtiğimiz sezonu hayal kırıklığı içerisinde tamam Avrupa LCS takımlarından Team Roccat, dokuzuncu sırada yer aldığı için Yükselme Serileri'nde LCS'te yeniden yer alabilmek adına karşılaşma oynamak durumunda kaldı. Avrupa Challenger Series şampiyonu Team Huma ile eşleşen ROCCAT, karşılaşmayı 3-1 kazanarak LCS'teki yerini korumayı başarmıştı.

Bu karşılaşmadan sonra yönetim aldığı kararlar doğrultusunda takımdaki üç oyuncu ile yollarını ayırıp üst koridor oyuncuları Simon "fredy122" Payne'i yedeğe çekmişlerdi. Vize problemleri çözülemeyen Edward "Edward" Abgaryan ve performansları yeterli bulunmayan Erik "Tabzz" van Helvert ve Lewis "NoXiAK" Simon Felix ile sözleşmeler yenilenmemişti.

Yeni sezona iddialı bir şekilde girmek isteyen Team Roccat, as kadroda yalnızca iki yetenekli ismi tutma kararı aldı. Bunlar ormancı Karim "Airwaks" Benghalia ve orta koridor oyuncusu Felix "Betsy" Edling. Bu oyuncuların yanına hem tecrübeli, hem de yetenekli oyuncular katmak isteyen Team ROCCAT, nişancı rolü için Pierre "Steeelback" Medjaldi ile anlaştığı iddiası gündeme oturdu.

Bir süredir Kuzey Amerika LCS'e transfer olacağı konuşulan Steeelback, yaptığı görüşmelerden istediği şartları elde edemediği, Team ROCCAT'in teklifini daha cazip bulduğu ve bu sebeple Team ROCCAT'e geçiş yapacağı belirtildi. Şimdilik resmi olarak bu transfer doğrulanmasa da büyük bir çoğunluğa göre Roccat transferi tamamladı. Özellikle bu iddianın en güçlü lanse edildiği yer ESPN olunca iddianın gerçekleşmeme olasılığı da düşük oluyor.

Sizce Roccat iki oyuncusunun yanına kattığı Steeelback ile bu sezon daha üst sıralarda yer alır mı? Worlds'e katılma başarısı gösterebilir mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz...

Pierre "Steeelback" Medjaldi

Pierre "Steeelback" Medjaldi
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.