0
04 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Team EnVyUs, Sürprizi Başardı!

Kuzey Amerika LCS'ten Worlds 2016'ya katılacak olan son takımı belirleyen Regional Qualifiers'ta Çeyrek Final mücadelesi dün gece oynandı. Team EnVyUs ile Team Liquid arasında gerçekleşen mücadele kazanan taraf, bu sezon LCS'e yeni giriş yapan Team EnVyUs oldu.

Geçtiğimiz sezon düşme tehlikesi yaşayan ancak LCS Yükselme Serileri'nde kazanılan maçlarla birlikte LCS'te kalmayı garantileyen Renegades takımının, yaptığı usülsüzlükler sonrasında Riot tarafından men edimesi sonrasında Team EnVyUs tarafından satın alınan haklardan sonra iyi bir sezon geçiren takım, PlayOfflara kalmayı başarmıştı.

Ancak Çeyrek Final aşamasında Cloud9'a 3-1 kaybeden Team EnVyUs, elde ettiği puanlarla birlikte Regional Qualifiers'a katılma hakını elde etmişti. PlayOfflar'daki diğer Çeyrek Final eşlemesinde CLG'ye 3-1 kaybeden Team Liquid, Team EnVyUs'ın rakibi olmuştu.

Bu iki takım arasında gerçekleşen Regional Qualifiers Çeyrel Final mücadelesinde Team EnVyUs 3-0'lık net bir skorla rakibini devirmeyi başardı. Böylelikle Yarı Final'de Cloud9'nın rakibi oldu. PlayOfflar'da TSM'e kaybedip ikinci olan Cloud9, Yarı Final'in hatta turnuvanın favorisi olarak gözükse de, Team EnVyuS, bir sürprize daha imza atabilir. Ayrıca Final'de Immortals gibi bir dev daha bekliyor olacak.

Bakalım bu üç takım arasından Worlds 2016 biletini hangi takım alacak? oldukça çekişmei geçmesini beklediğimiz Regional Qualifiers Yarı Final ve Final karşılaşmaları için sizin tahminleriniz neler? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Kuzey Amerika LCS Regional Qualifiers

Kuzey Amerika LCS Regional Qualifiers
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.