0
16 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Team Huma, Her Şeye Rağmen Avrupa CS Şampiyonluğuna Ulaştı!

Avrupa LCS'e yükselme ligi olan Avrupa Challengers Series'te final heyecanı Team Huma ile Copenhagen Wolves arasında yaşandı. Kazanan takım, hem Avrupa CS'in şampiyonu olacak, hem de LCS'e yükselme yolunda büyük bir avantaja sahip olacaktı.

Yarı Final'de Inspire eSports'u 3-2 ile zor bir şekilde yenmeyi başaran Team HumaMillenium'u 3-0 gibi net bir skorla geçen Copenhagen Wolves karşısında oldukça zorlandı. CW'nin etkili performansı ile seri bir anda 2-0'a geldi.

İşte bundan sonra sahneye çıkan takım Team Huma oldu. Takımın her oyuncusu etkili bir performans ortaya koyarak seriyi 2-0'dan 3-2'e getirmeyi başardılar ve Avrupa CS'in şampiyonu oldular. Peki bundan sonraki süreçte ne yaşanacak?

Team Huma şampiyon olduğu için avantajı kapan ekip oldu. Avrupa LCS'te ligi dokuzuncu sırada tamamlayan ekip ile beş maçlık bir seriye çıkacak ve bu maçtan galip ayrılan ekip, Avrupa LCS'in yaz sezonunda yer almaya hak kazanacak.

Copenhagen Wolves, ikinci sırada yer aldığı için LCS'te normal sezonu onuncu sırada bitiren takım ile eleme maçına çıkacak. Beş maç üzerinden oynanacak karşılaşmada yenilen ekip Avrupa CS'e düşecek. Galip gelen takım ise LCS'te sekizinci sırada yer alan takım ile yeni bir beş maçlık seriye çıkacak. Bu seriden galip ayrılan takım LCS yaz sezonunda yer almaya hak kazanırken, kaybeden takım ise Team Huma ile LCS dokuzucunsu arasındaki serinin kaybedeni ile yine beş maçlık bir seriye çıkacak.

Bu son seriden galip gelen ekip Avrupa LCS yaz sezonuna katılacak son takım olurken, kaybeden ekip ise bavullarını toplayıp Avrupa CS'e düşecek.

Team Huma ile ulaştığı başarıdan dolayı da temsilcimiz Anıl "HolyPhoenix" Işık'ı kutlar, Multiplayer ailesi olarak LCS'e yükselme hayallerini gerçekleştirmesini ve başarılarının devamını dileriz...

Anıl "HolyPhoenix" Işık"

Anıl "HolyPhoenix" Işık"
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.