0
29 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Team Huma’dan Beklenen Ayrılıklar Yaşanmaya Başladı!

Geçtiğimiz günlerde Team Huma'da gün yüzüne çıkan skandalları siz değerli okuyucularımızla paylaşmıştım. Takım Avrupa CS arenasında her ne kadar başarılı bir performans sergilesinde, organizasyonun iç yüzünde büyük sıkıntıların yaşandığı takımın koçu sosyal medya hesabından durumu açıklamıştı.

Finansal sıkıntı yaşayan takımın topluca satılması gündemdeyken, Takım sahibi Behdad Jaafarian, kararından vazgeçmiş, koçu ve oyuncuları ile ters düşmüştü. Bu tartışmalardan sonra Jaafarian bildiğinden şaşmadı ve finansal krizler için takımı bozma kararını aldı. Takımı topluca elden çıkarmak yerine oyuncuları satma kararı alan Jaafarian, ilk olarak büyük tartışma yaşadığı Lucas Tao Kilmer "Santorin" Larsen, Amerika CS'i ikinci sırada tamamlayan Ember takımına satıldı.

Takımın sinerjisinin bozulması ve Jaafarian'ın isteklerini dikkate almaması üzerine takımın teknik ekibi Kubz, Dentist ve Kami takımdan ayrıldıklarını duyurdu. Takımla birlikte yürümek adına finansal sorunları pek dert etmeyen bu ekip, Santorin'in satılmasıyla birlikte takımdan ayrılma kararı aldı.

Ember'ın LCS için Playofflar'a katılacak.  Takımın ormancısı Juan “Contractz” Garcia'nın yaş sınırlarının altında olması nedeniyle ormancı ihtiyacı duyan takım, Team Huma'nın yaşadığı sıkıntıları kendi avantajına kullandı. Rakamlar tam olarak lanse edilmese de $100.000'lık bir miktar konuşulmakta.

Team Huma, Santorin'in ayrılması sonrasında takımına Renegades: Banditos'un ormancısı Matthew “Impaler” Taylor'ın katılacağı söyleniyor. Ayrıca Jaafarian'ın bir diğer tartışma yaşadığı Jorge “Werlyb” Casanovas'ın da takımdan gönderilip yerine yine Renegades: Banditos'un yukarı koridor oyuncusu Barney "Alphari" Morris'i düşünülmekte.

Ancak Riot'un sürdürdüğü soruşturmaya göre Team Huma, organizasyonlardan diskalifiye edilebilir. Bakalım gelecek bizlere neler getirecek.

Santorin

Santorin
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.