0
13 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Team Impulse, LCS Slotunu İkinci Kez Satılığa Çıkardı!

Amerika LCS'te daha önce LMQ adı altında mücadele eden ve genelini Çinlilerin oluştuğu takım, 2014 Dünya Şampiyonası'ndan sonra isim değiştirerek Team Impulse adını almıştı.  Takımdaki bir çok oyuncu ile yollarını ayıran Team Impulse, kadrosunda Yu "XiaoWeiXiao" Xian'ı, yedek oyuncuları Lee "Rush" Yoon-jae ve Adrian "Adrian" Ma'yı tutmuştu.

2015'e SKT T1'dan Impact transferi ile giriş yapan Team Impulse, Bahar mevsimini dördüncü sırada tamamlamıştı. Yaz mevsim finallerine doğru başarılı orta koridor oyuncusu Yu "XiaoWeiXiao" Xian'ın hesap yükseltme sebebiyle turnuvalardan ihraç edilmesiyle birlikte, üst sıraları zorlarken ligi üçüncü bitirdi. Sonrasın da PlayOff dönemini dördüncü sırada tamamlamak zorunda kaldı.

Sezon boyunca topladıkları puanlarla Bölgesel Finallere kalmayı başaran ekip Cloud9'a yenilerek 2015 Worlds'e katılma hayallerine veda etmişti. Bundan sonra takım içi sorunlar başladı. İlk olarak Adrian takımdan ayrılarak bu sezonun fırtına ekibi Immortals'a transfer oldu. Nişancıları Apollo, Team Dignitas'a geçiş yaptı. Impact, NRG eSports tarafından alındı. Rush da Cloud9'a transfer olunca Team Impulse'un aktif kadrosundan bir tek Yu "XiaoWeiXiao" Xian kaldı. O da yasaklı olduğu için oynayamıyordu.

Bu sebepten ötürü Team Impulse sahipleri, sahip oldukları LCS slotunu satışa çıkardı. Altı aylık bir süreç boyunca yerini satmayı başaramayan Team Impulse, maliyeti düşük tutarak yeni bir kadro kurdu. Bu kadro ile pek başarı beklemeyen ekip sezonu dokuzuncu sırada tamamladı ve LCS'e Yükselme Serileri'ne düştü. Bu sırada cezası sona eren Yu "XiaoWeiXiao" Xian da takımdan ayrılarak Oh My Dream takımına transfer oldu.

LCS Yükselme Serileri'nde Apex Gaming ile karşılaşan Team Impulse takımı bu seriden 3-1 galip ayrılmaya başararak, LCS'teki koltuğunu sağlama aldı ve Yaz sezonunda da mücadele etme hakkına sahip oldu. Apex Gaming, ertesi gün Team Dragon Knight ile yaptığı eşleşmeden galip gelerek Amerika LCS'in yaz sezonundaki yeni takımı oldu.

Team Impulse sahipleri yeni sezonda da LCS'te yer alacaklarından dolayı, yer haklarını yeniden satışa çıkardı. Bu sezon Avrupa ve Amerika LCS'te bir çok takım satın alma yolu ile lige dahil olmuştu. Avrupa'da Spylce ve Team Vitality, Amerika'da Immortals, NRG ve Echo Fox. Team Impulse takımı da tekrar hayal kırıklığı yaratan bir sezon geçirmek istemiyor ve bu yüzden haklarını satmanın peşinde. Bakalım bu kez başarılı olabilecekler mi?

Team Impulse, yeniden LCS yerimni satılığa çıkardı.

Team Impulse, yeniden LCS haklarını satılığa çıkardı.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.