0
28 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Team Liquid Satıldı!

Kuzey Amerika merkezli eSpor kulüplerinden biri olan Team Liquid, aXiomatic eSports tarafından çoğunluk hisseleri satın alındı. Son zamanlarda Amerika'da popüler hale gelen NBA'den tanıdık isimlerin eSpora girişimi durumu böylece devam etmiş oldu.

Çünkü aXiomatic eSports'un sahipleri arasında, NBA'in efsaneleri arasında girmiş Earvin "Magic" Johnson, önceki sene şampiyon olan ve geçen sene de Final'de Cleveland Cavaliers'a kaybeden Golden State Warriors'un sahibi Peter Guber ve Washington Wizards'ın sahibi Ted Leonsis yer alıyor.

Rick Fox, Shaquille O'Neal, Sacramento Kings yönetiminde yer alan isimler, Philadelphia 76ers'tan sonra Magic Johnson, Warriors ve Wizards'ın sahipleri eSpor arenasına giriş yapan isimler arasına dahil oldu. Buradan anladığımız Amerika'da NBA takımları birer birer eSpora giriş yapmaya devam edecek olursa, NBA gibi yeni bir bir oluşum da eSpor için kurulması gündeme gelebilir. Zaten MLG'nin hedefleri arasında böyle bir planlama bulunmuyor değil.

Bu satın alım sonrasında, Team Liquid yönetimi aXiomatic eSports'a devredildi. Team Liquid kurucuları Steve “LiQuiD112” Arhancet ve Victor “Nazgul” Goossens kulüp yöneticisi olarak görevlerine devam edecek.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.