0
12 Aralık 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

The Boston Major 2016’da Şampiyon OG!

Sezonun son Dota 2 Major turnuvası olan The Boston Major 2016'da şampiyon takım Avrupa temsilcisi OG oldu. Turnuvaya doğrudan davet edilen takımlardan biri olan OG, Final'de bir başka Avrupa temsilcisi olan Ad Finem 3-1 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Valve'ın yeni sezon öncesinde gerçekleştireceği yeni sistemin ilk denendiği turnuvada ikili eleme sistemi yerine, tekli eleme sistemine geçilerek oynanan PlayOfflar'da sürpriz sonuçlar elde edildi. D grubunu lider olarak tamamlayan OG, PlayOff aşamasında ilk turda MVP Phoenix'i 2-0, Çeyrek Final'de WG.Unity'i 2-1, Yarı Final'de de Evil Geniuses'ı 2-0 devirerek Final'e çıktı.

OG ile aynı grupta yer alan Ad Finem, grubu üçüncü olarak tamamlamıştı. PlayOff ilk turunda Newbee'yi 2-1 geçen ekip, Çeyrek Final'de LGD.ForeverYoung'ı 2-1, Yarı Final'de de Digital Chaos'u 2-0 ile geçerek Final'e yükseldi.

OG, Final karşılaşmasında Ad Finem 3-1 devirerek şampiyonluğa ulaştı ve $1.000.000'lık ödülün sahibi oldu. Ad Finem ise $500.000'lık ikincilik ödülü ile yetinirken, Yarı Final'de elenen takımlar Evil Geniuses ve Digital Chaos ekipleri $250.000'lık ödül kazandılar.

The Boston Major 2016

The Boston Major 2016
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.