0
04 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

The Boston Major’la İlgili İlk Detaylar Paylaşıldı!

Valve, Boston'da gerçekleştireceği Dota 2 turnuvası için ilk bilgileri takipçilerle paylaştı. The International 6 sonrasında süren derin bir sessizlik bittikten sonra ilk turnuvalara başlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde sezonun ilk LAN turnuvasından biri olan MDL Autumn 2016'da Evil Geniuses şampiyonluğa ulaşmıştı.

Yeni sezonun başlamasıyla birlikte Valve, gerçekleştireceği ilk Major olan The Boston Major ile ilgili olarak ilk detayları paylaştı. The Boston Major, Massachusetts'te Boston'un kalbi olarak görülen 3600 koltuklu Wang Theatre'da düzenlenecek. Bir aydan kısa bir süre içerisinde etkinlik için Açık Elemeler gerçekleştirilecek. The Boston Major 7-10 Aralık tarihlerinde düzenlenecek.

Açık Elemeler 23-26 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek. Bu elemelerde başarılı olan takımlar yeteneklerini kanıtlamak için 27-30 Ekim tarihleri arasında Regional Qualifiers'ta hünerlerini sergileyecek. Böylece buradan çıkmayı başaran takımlar ve davet edilen takımlarla birlikte toplamda on altı takım The Boston Major'a katılacak.

Bu on altı takım 3-4 Aralık tarihlerinde grup aşamasında mücadele edecek. Bu aşamayı geçmeyi başaran takımlar PlayOfflar'da tek elemeli sistem üzerinden birbiriyle karşılaşacak. Bu da Valve'ın imzası olan çift elemeli sistemden uzaklaşılabileceğine işaret olabilir. Bu turnuvada Kazananlar ve Kaybedenler grubu olmayacak. PlayOff aşamasında eşleşmeler üç maç üzerinden oynanacak. Ancak Final karşılaşması beş maç üzerinden gerçekleştirilecek.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.