0
05 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

The International 5’i Kazanan Efsane Kadro Tamamen Dağıldı!

Dota 2 The International 5'i şampiyon olarak tamamlayan Kuzey Amerika takımı Evil Geniuses, The International 6'da elde edilen üçüncülük sonrasında geçtiğimiz günlerde üç oyuncusu ile yollarını ayırdığını duyurmuştu. Bu oyuncular arasında The International 5 ve Dota 2 Asia Championship 2015'i kazanan kadrodan iki oyuncu yer alıyordu.

Bu kadroda yer alan oyuncular Syed Sumail "SumaiL" Hassan, Clinton "Fear" Loomis'in yanı sıra Team Secret'tan ayrıldıktan sonra 2016 yılında yeniden Dota'ya dönüş yapan genç yetenek Ludwig "zai" Wåhlberg'in takımdan ayrıldığı açıklanmıştı.

Bu iki önemli kupayı kazanan kadrodan verilen ilk fire Kurtis "Aui_2000" Ling olmuştu. İlk olarak Digital Chaos'a geçen oyuncu tekrardan Evil Geniuses'e dönmüş, ancak bu dönüş kısa süreli olmuş ve yeniden takımdan ayrılarak Team Secret'ın yolunu tutmuştu.

Fear ve SumaiL'in ayrılığı sonrasında Evil Geniuses'ın efsanevi kadrosundan yalnızca iki isim kalmıştı. Bunlar Saahil “UNiVeRsE” Arora ve Peter “ppd” Dager. Ancak yeni duyuru ile birlikte bu iki isim de Evil Geniuses'in resmi kadrosundan silindi. Bu durumla birlikte hem efsanevi kadro dağıtılmış olurken hem de Evil Geniuses kadrosunda şuan hiç bir oyuncu yer almıyor.

Genellikle transfer dönemlerinde oyuncuların yaptığı sözleşme görüşmelerinde, yaşanan düzensizliklerin önüne geçmek için bu sene takımlar farklı hareket ederek oyuncuları ile yollarını ayırma kararı almaya başladı. Özellikle Çin'deki tüm takımlar bu yolu izledi.

Böylelikle oyuncular ile daha sağlıklı sözleşme görüşmelerinin yürütüleceği düşünülüyor. Valve'ın yönetmeliklerine göre oyuncuların yeniden eski takımları ile sözleşme imzalayabilmelerine izin veriliyor. Transfer dönemi 18 Eylül tarihinde son bulunacak. Bu tarihe kadar takımlar resmi kadrolarını Valve sistemine kaydettirip, kilitlemeleri gerekmekte.

Evil Geniuses, tüm kadroyu boşalttı.

Evil Geniuses, tüm kadroyu boşalttı.Evil Geniuses, tüm kadroyu boşalttı.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.