0
15 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

The International 6’da Şampiyon Belli Oldu!

Sezonun son Dota 2 turnuvası The International 6'da kupa sahibini buldu. Dünyanın farklı yerlerinden bir araya gelen on altı takımın mücadelesi sonucunda bir takım başarıya ulaştı ve büyük ödülün sahibi oldu. Bu sezonla birlikte yeniden dünyanın en büyük espor ödül havuzuna sahip olma özelliği taşıyan Dota2 The International 6'da şampiyon Çin temsilcisi Wings Gaming oldu.

Wings Gaming, Final karşılaşmasında turnuvanın sürpriz takımlarından Digital Chaos ile karşı karşıya geldi. Wings Gaming, Final'e gelene kadar ki süreçte A grubunu üçüncü sırada tamamlayarak Kazananlar Grubu'na yükseldi. B grubu ikincisi olan Digital Chaos ile eşleşen Wings Gaming rakibini 2-1 ile geçerek daa ilk turda geçmeyi başarmıştı. Daha sonrasında Wings Gaming, MVP Phoenix ve son şampiyon Evil Geniuses'ı 2-0'lık skorlarla devirerek adını Büyük Final'e yazdırmayı başardı.

Digital Chaos, Wings Gaming'e yenildikten sonra Kaybedenler Grubu'na düştü. Burada oldukça zorlu  rakiplerle eşleşen Digital Chaos sırasıyla LGD Gaming, TNC Gaming, EHOME, Fnatic ve Evil Geniuses takımlarını devirmeyi başardı ve Final'de yeniden Wings Gaming'in karşında yer aldı.

Ancak Final karşılaşması Wings Gaming'in üstünlüğü ile tamamlandı ve 3-1'lik skor ile Wings Gaming bu sezonun şampiyonu olmayı başardı. Bununla birlikte $9,139,002'lık ödülün de sahibi oldu. Turnuvayı ikinci sırada tamamlayan Digital Chaos $3,427,126 ve geçen senenin şampiyonu, bu senenin ise üçüncüsü Evil Geniuses $2,180,898'lık ödül kazandı.

The International 6 PlayOfflar

The International 6 PlayOfflar
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.