0
18 Temmuz 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

The Summit 5’te Şampiyon Belli Oldu!

Dota 2 arenasında Son turnuvalarda büyük bir yükseliş yapan ve kupaları toplayan OG, The Summit 5'te bu kez kupayı kaldırmayı başaramadı. Final karşılaşmasında Wings Gaming ile karşılaşan OG, karşılaşmadan 3-1 yenik ayrılarak kupa serisine son vermek durumunda kaldı.

Sekiz takımın mücadele verdiği The Summit 5'e OG, Natus Vincere, Team Liquid, FDL, Digital Chaos, Wings Gaming, Ad Finem ve Fnatic takımları katılmıştı. Elemeli sistem ile düzenlenen turnuvada, OG, Fnatic, Wings ve Team Liquid takımları Kazananlar grubuna yükselirken, FDL, Digital Chaos, Na'Vi ve Ad Fnem takımları Kaybeden gruplarına düşmüştü.

Buradan sonra eşleşmeli ilerleyen turnuvada Final'e Wings Gaming ile OG takımları kalmayı başardı. Kazananlar Finali'nde de karşılaşan ekiplerden Wings Gaming, Kazananlar Finali'nde de 2-0 yendiği rakibini Büyük Final'de 3-1 devirerek kupayı kazanan takım oldu. Bunun yanı sıra şampiyonluk ödülü olan $42,944'ı da kasasına koydu. OG ise elde ettiği ikincilikten dolayı $22,735 kazandı.

İşte turnuvanın ilerleyişi şu şekilde;

The Summit 5

The Summit 5
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.