0
27 Ocak 2017 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Toronto Üniversitesi, Espor Bursu Verecek!

Sinema sektörünü geçen ve günden güne daha da genişleyen eSpor sektörü için yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Üniversitelerde bölüm olarak açılmasının yanı sıra bazı üniversiteler oyunculara burs imkanı da sağlamaya başlıyor.

Konuyla ilgili olarak Toronto Üniversitesi resmi sitesinden yaptığı açıklama ile birlikte üniversitenin eski mezunlarından olan Victor Xin, The Victor Xin Scholarship adından öğrenci bursu sağlayacağı belirtildi.

Bu bursa sahip olabilmek için 3.5GPA puanı ile Bilim ve Mühendislik bölümüne başvuru yapmak yeterli. Yalnızca tek bir lisans öğrencisine verilecek olan bu bursa sahip olacak öğrencinin eSpor tutkusuna sahip olması aynı zamanda aktif olarak bu arenada yer alıyor olması da gerekiyor.

Bursun miktarı ile ilgili olarak açıklama yapmayan üniversite, bursun en erken 2018 Güz döneminde verileceğini belirtti. Toronto Üniversitesi, bu hamlesiyle Kanada'da bir ilk olacak. İki asırlık bir geçmişi olan Toronto Üniversite'sinin eSpora dayalı bir burs imkanı tanıması, sektörün ne yönde ilerlediğinin de önemli bir göstergesi.

Victor Xin

Victor Xin
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.