0
16 Mayıs 2017 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Tottenham Hotspur, Espor Etkinliklerinden Büyük Gelir Elde Etmeyi Amaçlıyor!

Günümüzün gelişen sektörü espora yatırımlar büyüyerek artmaya devam ediyor. Şimdiden bir çok spor kulübü bu konudaki yatırımlarını yapmış durumda. Son olarak İngiltere Premier Lig ekiplerinden Tottenham Hotspur da espordan büyük bir pay almak için yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Dev kulübün efsaneleşen stadyumu White Hart Lane'e veda edilmesiyle birlikte yeni bir stadyuma geçecek olan İngiliz kulübü bu stadda futbol karşılaşmalarının yanı sıra espor organizasyonlarının da düzenlenebilmesi için çalışmalara başladı.

Bu çalışmalar neticesinde Tottenhamlı yöneticiler, her etkinlikten ortalama olarak üç milyon pound gelir elde etmeyi amaçlıyor. 50.000'lik kapasiteye sahip stadyumda karşılaşmalar için £30 üzerinden biletler satılarak yaklaşık olarak iki buçuk milyon pound gelir bekleyen yöneticiler, pazarlama, markalama, sponsor ve reklam gelirlerinden de yaklaşık olarak bir buçuk milyon poundluk bir gelir bekliyor.

Tabi yöneticiler bunun hemen önümüzdeki sene içerisinde değil ilerleyen bir kaç yıl içerisinde gerçekleşeceği görüşüne sahip. Bu rakamlar henüz espor sektörü için yüksek olabilir ancak bir kaç yıl içerisinde izleyici sayısının artışı da göz önüne alınırsa hiç de uzak bir ihtimal olarak durmadığını söyleyebiliriz.

Tottenham Hotspur'un yeni mabedi

Tottenham Hotspur'un yeni mabedi
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.