0
22 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

TSM, LoL Takımı İçin Destek Oyuncusu Denemelerine Başladı!

Bu sezon Amerika LCS'te inişli çıkışlı bir performans sergileyen TSM, normal sezonu altıncı tamamlasa da Final'e kalmayı başarmış ve CLG'ye 3-2 kaybederek sezonu ikinci sırada bitirmişti. Bugün takımın erken saatlerde yaptığı açıklamaya göre Bora "YellOwStaR" Kim'in Avrupa'ya dönme isteği nedeniyle destek rolü için seçmelerin düzenleneceği belirtildi.

Yapılan açıklamada "Bahar sezonunun PlayOfflarından sonra destek oyuncumuz Bora "YellOwStaR" Kim, Avrupa'ya dönme arzusunda olduğunu bize belirttiği için, League of Legends kadromuza destek rolü için açık seçmeleri duyuruyoruz." sözlerine yer verildi.

Geçtiğimiz yıl Fnatic'e kaptanlık yapan YellOwStaR, takımı ile sezonu yenilgisiz olarak tamamlamayı başarmış, Yaz mevsimi şampiyonu olup, 2015 Worlds'te Yarı Final'e kadar yükselmeyi başarmışlardı. Bu sezon başında yeni bir yapılanma sürecine giren Fnatic'ten ayrılan YellOwStaR, TSM'den gelen teklifi değerlendirmiş ve Doublelift'in partneri olmuştu.

Ancak sezon başında kurulan rüya kadroya rağmen TSM'de işler istenildiği gibi gitmedi. İnişli çıkışlı bir grafik sergileyen TSM, normal sezonu altıncı sırada tamamladı. Bahar Mevsim PlayOffları'nda Çeyrek Final'den başlayan ekip Cloud9'ı 3-1 ile saf dışı bırakmayı başardı. Yarı Final'de sezonun flaş ekibi Immortals'ı 3-0 ile geçen TSM, Final'de ezeli rakipleri CLG'e 3-2 kaybederek ikinci olmuşlardı.

TSM, iyi derecede İngilizce bilen, herhangi bir bölgeden oyuncu alımlarına açık olduğunu belirtti. Seçmeleri önemle ele alan TSM, Kim'in yokluğunda bu boşluğu kısa sürede doldurmayı amaçlıyor.

Bora "YellOwStaR" Kim

Bora "YellOwStaR" Kim
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.