0
04 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Türkiye CS:GO Milli Takımımız Çeyrek Final’de!

TWC 2016 Avrupa Elemeleri B grubunda yer alan Millilerimiz, Decider maçında dün Rusya ile karşı karşıya geldi. Grubun ilk maçında da karşı karşıya geldiği ve kaybettiği Rusya ile yeniden eşleşen Millilerimiz, karşılaşmadan 2-1 galip ayrılmayı başardı ve adını Çeyrek Final'e yazdırdı.

Millilerimiz, üç maçlık seri üzerinden oynanan karşılaşmada ilk olarak Train haritasında rakibini 16-11'lik skorla devirmeyi başardı. İkinci karşılaşmada farklı bir kadro yer alan Millilerimiz, Mirage haritasını 16-4 kaybetti.

Son harita olan Cobblestone'da ilk maçtaki kadrosuna dönen Millilerimiz, 16-12 galip gelerek seride 2-1'e ulaştı ve Rusya'yı yenmeyi başardı. Rusya ile oynanan gruptaki ilk maçtan bir tek Buğra "Calyx" Arkın yer aldı. Millilerimiz galip geldiği karşılaşmalarda SuperMassive'den Muhammed "mini" Salman ve Burak "Glovee" Yıldırım yer alırken, geriye kalan üç oyuncu Dark Passage'dan Buğra "Calyx" Arkın, Özgür "woxic" Eker, Ufuk "SasuKe" Göktaş oldu.

Kaybedilen karşılaşmada Muhammed "mini" Salman ve Burak "Glovee" Yıldırım yerini korurken, Eray "pArker" Özgen, Fnatic Academy'den Alex 'Karus' Saglamoglu, HWA'dan ayrılan Emre "e1" Biçer yer aldı. Ruslar tüm maçlara; Denis "electronic" Sharipov, Georgi "WorldEdit" Yaskin, Ivan "spaze" Obrezhan, Dmitry "hooch" Bogdanov ve Mihail "Dosia" Stolyarov beşlisi içe çıktı.

Karşılaşmanın MVP'si Buğra "Calyx" Arkın oldu. Çeyrek Finaller'e yükselmeyi başaran Millilerimizin rakibi A grubu lideri Fransa oldu. Oldukça zorlu bir eşleşmeye çıkacak olan Millilerimize başarılar diliyoruz.

Türkiye Milli Takım

Türkiye Milli Takım
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.