0
27 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Türkiye CS:GO Milli Takımımız TWC 2016 Finalleri’nde!

The World Championship 2016 için Avrupa elemelerinde yer alan CS:GO milli takımımız, grup aşamasını ikinci Belçika'nın ardından ikinci sırada tamamlamış ve PlayOff aşamasına yükselmişti. PlayOff aşamasında Çeyrek Final'de Fransa ile mücadele eden takımımız, karşılaşmayı 2-0 kaybetmiş ve elenmişti.

Fransa milli takımı Yarı Final'de Danimarka'ya elenmiş, üçüncülük maçında da Kazakistan'a kaybetmişti. Ancak Kazakistan'ın Rusya milli takım oyuncusunu maçta oynatması üzerine diskalifiye olması sonucu Fransa finallere çağrılmıştı.

Avrupa'dan İsveç, Danimarka ve Fransa TWC 2016'ya katılmaya hak kazanmış, Türkiye, Belçika, Finlandiya ve Polonya PlayOfflar'da elenen takımlar olmuştu. Ancak Avustralya'nın TWC 2016 için kadro bildirmesi için yeterli süreyi kullanamaması sonrasında diskalifiye edilmesiyle Avrupa takımları için yeniden şans doğdu.

Takımlarla yapılan görüşmeler sonrasında Son Şans aşamasına katılacağını bildiren yalnızca iki ülke oldu. Bunlar Belçika ve Türkiye idi. Finlandiya ve Polonya, yeterli zamana sahip olmadıklarını ve kadrolarını temin edemeyeceğini belirterek bu aşamadan çekildi.

Bu durum sonrasına Belçika ile Türkiye arasında Son Şans Final mücadelesi oynandı. Millilerimiz karşılaşmadan 2-0 galibiyet ile ayrılmayı başardı ve TWC 2016'nın Finalleri'ne katılma hakkı elde etti. Millilerimiz Belçika karşılaşmasında Can 'XANTARES' Dörtkardeş, Çağatay 'DESPE' Sedef, Buğra 'Calyx' Arkın, Ahmet 'paz' Karahoca ve Engin 'MAJ3R' Kupeli beşlisi ile çıktı.

Belçika Milli takımında yer alan isimler ise David 'Davidp' Prince, Adil 'ScreaM' Benrlitom, Kévin 'Ex6TenZ' Droolans, Younes 'YOUYOU' Ait Lalla ve Antoine 'to1nou' Pirard beşlisi oldu. Millilerimiz mücadelede Cobblestone ve Overpass haritalarında 16-12'lik skorlarla üstünlük kurmayı başararak galibiyete ulaştı.

Türkiye CS:GO Milli takımımız 5-9 Ekim tarihleri arasında Sırbistan'ın Belgrad kentinde Tunus, Singapur, Danimarka, Fransa, İsveç, Kanada ve Arjantin ülkeleri ile Dünya Şampiyonu olmak için mücadele edecek.

TWC 2016 Finalleri Katılımcıları

TWC 2016 Finalleri Katılımcıları
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.