0
14 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Türkiye OW Milli Takımı PlayOfflar’a Yükseldi!

BlizzCon 2016'da gerçekleşecek olan Overwatch World Cup turnuvası için Avrupa Elemeleri'nde yer alan Milli takımımız, B Grubu'nda oynadığı karşılaşmalar sonucunda ikinci sırayı alarak PlayOff turuna yükselmeyi başardı.

İsveç, Danimarka, Romanya ve Slovakya gibi FPS ve MOBA türünde başarılı ülkelerle aynı grupta yer alan Millilerimiz, Danimarka, Romanya ve  Slovakya'ya karşı galip gelerek üç galibiyetle grubu ikinci sırada tamamladı. İsveç beklenildiği gibi her karşılaşmayı galibiyet ile tamamlayarak grubu lider tamamlamayı başardı ve PlayOfflar'a yükselen bir diğer ekip oldu.

Millilerimizin Overwatch World Cup'a katılabilmesi için önünde geçmesi gereken son bir eşleşme daha var. C Grubu'nu dört galibiyet ile zirvede tamamlayan Fransa ile PlayOff turunda eşleşen Millilerimiz, Fransa'yı yenmesi durumunda Overwatch World Cup'a katılmaya hak kazanacak. Karşılaşma bu akşam saat 21.00'da gerçekleşecek. Karşılaşmayı İngilizce anlatım olarak buradan izleyebilirsiniz.

Fransa'nın kadrosuna baktığımızda Misfits'ten Jonathan "Kryw" Nobre, Son Atlantik şampiyonu Rogue'den Jean-Louis "KnOxXx" Boyer, Melty eSports Club'tan Laurent "DeGuN" Prinderre gibi isimlerin yanı sıra, Kitty, Mickalow ve AlphaCast gibi tanınmamış isimler bulunmakta. Milli takımımızda yer alan isimler ise SuperMassive'den Şahin “h3x” Latifi ve Onur "Lethilion" Aksu'nun yanı sıra Subsidium, Alfred, Cyric ve Zinger gibi isimler de bulunmakta.

Avrupa Elemeleri sonrasında gruplardan yükselen takımların PlayOff eşleşmeleri şu şekilde;

Overwatch World Cup Avrupa Elemeleri Grup Aşaması

Overwatch World Cup Avrupa Elemeleri Grup Aşaması

Overwatch World Cup Avrupa Elemeleri PlayOfflar

Overwatch World Cup Avrupa Elemeleri PlayOfflar
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.