0
03 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Türkiye Şampiyonlu Ligi Kış Mevsim Finali’nde Şampiyon Belli Oldu!

Bugün İstanbul Volkswagen Arena'da gerçekleşen Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsim Finali'nde SuperMassive ve Beşiktaş.OHM takımları karşı karşıya geldi. Kazanan takımın Kış Şampiyonu olmasının yanı sıra IWCT'da ülkemizi temsil etme hakkını kazanacağı maçtan SuperMassive ekibi 3-1 galip ayrıldı.

Dijital Analiz yazımda da bahsettiğim gibi üst koridorda fabFabulous tercihinin SuperMassive'in daha etkin oynamasına olanak sağladığı görüşüm, final karşılaşmasında da SuperMassive'e üstünlük sağladı. Sezon boyunca göstermiş olduğu performans ile orman oyuncuları arasında zirve yapan Rawbin IV'ün sanırım sezonun ormancısı ödülünü alamamak moralini bozmuş olacak ki, seri boyunca dört karşılaşmanın hiç birinde varlık gösteremedi. Rawbin IV'ün etkisiz olması aynı şekilde Xyraz'ı da etkiledi.

Beşiktaş.OHM takımı zaten dört karşılaşmada yalnızca ikinci karşılaşmada varlık gösterebildi. Serinin geri kalan maçlarında her zaman SuperMassive daha etkili olan takımdı. İlk karşılaşmada SuperMassive, sürpriz Fizz seçimi, Naru'nun harika Azir oyunu ve her zaman ki gibi Dombledoge'nin Bard performansı sayesinde galip gelmeyi başardı.

İkinci karşılaşmada da iyi bir kompozisyon ile oynayan SuperMassive takımı maçın başında etkili olsa da Beşiktaş'ın taşıyıcıları Immortoru Lux'la, Ruvelius ise Kalista ile farkettirmeden kendilerini geliştirerek oyun sonundaki potansiyellerine ulaşmayı aradı.

Bir nevi de bu işe yaradı. Çünkü Ruvelius'un oynadığı kumarı kazanması, Immortoru'nun da uzaktan yüksek bir şekilde hasar çıkarması sayesinde iki takım savaşı kazanan ekip, hızlı bir şekilde Nexus'u kuşatarak seride beraberliği yakaladı.

Ancak Beşiktaş'ın etkili oyunu sadece bu karşılaşmada kaldı. Sonraki iki karşılaşmada oldukça etkili bir performans sergileyen SuperMassive takımı, Beşiktaş takımına adeta göz açtırmayarak oynadıkları üçüncü karşılaşmada ve ince ince çalıştıkları dördüncü karşılaşmadan da galip gelerek seriyi 3-1'e getirdi ve Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Şampiyonu oldu. Dört karşılaşmada da Azir oynayan Naru'nun performansı bana göre finalin MVP'si seçilmesi için yeterliydi. Ancak fabFabulous'un sürpriz hamleleri ve sezon boyunca eleştirilen Stomaged'ın sergilediği muazzam

SuperMassive böylelikle Meksika'da düzenlenecek olan IWCT'da ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. Sezona kötü bir başlangıç yapan SuperMassive, bu uzun maratonda kendilerini geliştirerek, kupaya uzanmayı başardı.

KMF Şampiyonu SuperMassive

KMF Şampiyonu SuperMassive
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.