0
28 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsim Finali’nin Adı Belli Oldu: SuperMassive – Beşiktaş.OHM!

Geçtiğimiz haftasonu oynanan karşılaşmalar sonrasında Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsim Finali'nin adı belli oldu. Team Aurora ile Super Massive arasında oynanan karşılaşmada SuperMassive 3-2 galip gelerek adını finale yazdıran ilk ekip olmayı başardı. Finale çıkan son takımı Dark Passage ile Beşiktaş.OHM arasında gerçekleşen maç belirledi. Bu karşılaşmadan da 3-2'lik skor ile Beşiktaş.OHM takımı galip ayrıldı ve SuperMassive'in rakibi oldu.

Cumartesi günü oynanan ilk Yarı Final karşılaşması Team Aurora ile SuperMassive arasında gerçekleştirildi. Normal sezonu ikinci sırada tamamlayan Team Aurora, Çeyrek Final'den gelen rakibine ilk iki karşılaşmada hiç bir karşılık veremedi. SuperMassive'ın ilk iki karşılaşmada ortaya koyduğu performans karşısında pek bir varlık gösteremeyen Aurora seride bir anda 2-0 geriye düştü.

Ancak sonraki iki karşılaşmada hiç de SuperMassive'in beklediği bir şekilde geçmedi. Normal sezondaki performansını sergilemeye başlayan Team Aurora, SuperMassive'in zayıflıklarından iyi bir şekilde yararlanmayı başardı ve doğru kararlar neticesinde seriyi 2-2'ye getirmeyi başardı.

Son iki karşılaşmada bir varlık gösteremeyen Thaldrin'in yerine son maça FabFabulous çıktı. Thaldrin'e göre daha etkili bir oyun sergileyen FabFabulous ile birlikte SuperMassive, son karşılaşmada zorlansa da galip gelmeyi başardı ve 3-2'lik skorla finale yükselmeyi başaran ekip oldu.

Yarı Final'in bir diğer eşleşmesi Dark Passage ile Beşiktaş.OHM takımları arasında gerçekleşti. Dark Passage, ligdeki startejik oyunlarını ilk iki karşılaşmada göstermeyi başardı. Objektiflere olan yoğun baskıları, haritadaki genel sinerjileri ile rahat maçlar çıkaran Dark Passage seride 2-0 öne geçti.

Üçüncü karşılaşmada artık kaybedecek bir şeyi olmayan Beşiktaş.OHM tüm gücüyle agresif bir oyunla Dark Passage'ın üstüne oynamaya başladı. Yetmiş dakika süren oyunun sonunda hata yapmayan Beşiktaş, seriyi 2-1'e getirmeyi başardı. İşte bundan sonra ibre tamamen Beşiktaş'a döndü. Bu maçta kazandıkları moralle birlikte, daha iyi bir performans sergileyen Beşiktaş, rakibini dördüncü karşılaşmada da devirdi ve seriyi 2-2'e getirip, beşinci maça uzattı.

Dark Passage'ın son iki karşılaşmadaki dağılmış ve kaybedilmişlik görüntüsü son maça da yansıdı. Özellikle sezon boyunca sergiledikleri performans ile övgüleri toplayan Crystal ve Zeitnot'ın son karşılaşmada sergiledikleri performans tamamen bir hayal kırıklığıydı. Zeitnot, belki de haritanın her bölümünde rakibine yakalanmayı başardı. Crystal, ilk defa orman hakimiyetini sağlayamadı. Serinin yükselen yıldızları Rawbin, Immortoru ve Ruvelius, ortaya koydukları performans ile birlikte son maçı da kazanmayı başardı ve 2-0 geride başladıkları seriyi 3-2'ye getirerek finale çıkmayı başardı.

Beşiktaş, geçen sezon olduğu gibi, bu sezonda KMF'ye çıkmayı başardı. Karşılarında sezon başında rüya takım olarak lanse edilen ancak yıldız oyunculardan kurulu takımların yıldız olamayacağını gösteren bir performans sergileyen SuperMassive yer alacak.

Önümüzdeki günlerde Dijital Analiz bölümümüzde bu karşılaşmanın analinizi sizlerle paylaşacağız.

Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsim Finali Turnuva Tablosu

Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsim Finali Turnuva Tablosu
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.