0
21 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsim Finalleri – Çeyrek Final Aşaması Tamamlandı!

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi'nde normal sezonun tamamlanmasından sonra uzak kaldığımız heyecana geçtiğimiz hafta sonu yapılan karşılaşmalarla kavuştuk. Cumartesi ve Pazar günü oynanan Çeyrek Final karşılaşmaları sonrasında Yarı Finallere yükselen ekipler belli oldu.

Dijital Analiz SUP vs TT

SUP vs TT

Cumartesi günü oynanan karşılaşmada SuperMassive ile Team Turquality takımları karşılaştı. Normal sezonda beklentilerin altında bir performans sergileyen iki takımın mücadelesinde SuperMassive, Team Turquality'i 3-1 ile geçerek Yarı Final'de Team Aurora'nın rakibi oldu.

Tiebreak aşamasında sergilediği performans ile taraftarların beklentilerini karşılamaya başlayan SuperMassive, aynı performansı Team Turquality karşısında da sürdürdü. Team Turquality, son dakika değişiklikleri ile pek istenilen sonuca ulaşamadı. Sadece üçüncü karşılaşmada varlık gösteren TT, diğer karşılaşmalarda SUP takımına karşılık vermekte zorlandı. Böylece SuperMassive serinin galibi oldu.

Team Aurora ile SuperMassive arasındaki  Yarı Final karşılaşması 26 Mart tarihinde saat 14.00'da oynanacak.

Dijital Analiz # BJK.OHM vs HWA

BJK.OHM vs HWA

Pazar günü oynanan Çeyrek Final'in diğer  eşleşmesi Beşiktaş.OyunHizmetleri ile HWA Gaming arasında oynandı. İki tarafa da gidebilecek olan seride, Beşiktaş.OHM, HWA Gaming'i 3-1 ile geçti. Bu sonuç sonrasında BJK.OHM Yarı Final'de Dark Passage'ın rakibi oldu.

BJK.OHM takımı ilk iki karşılaşmada HWA'a karşı üstünlük kurmayı başardı. HWA üçüncü karşılaşmada oyuna ağırlığını koymayı başardı ve seriyi 2-1'e getirdi.  Dördüncü karşılaşmaya da iyi bir başlangıç yapan HWA, oyun içerisinde alınan yanlış kararlar sonrasında karşılaşmanın ibresi Beşiktaş'a döndü ve karşılaşmayı ve seriyi kazandıran sonuca ulaştı.

Dark Passage ile BeşiktaşOyunHizmetleri arasındaki Yarı Final karşılaşması 27 Mart tarihinde saat 14.00'da oynanacak.

Yarı Final karşılaşmalarının yanı sıra Çeyrek Final'lerdeki eşleşmelerden yenilgi ile ayrılan Team Turquality ile HWA Gaming arasında yaz sezonunda ligde kalmayı garantilemek adına bir karşılaşma gerçekleştirilecek. Kazanan takım yaz sezonunda yer alacak. Kaybeden takım ise Yükselme Ligi'nden gelecek olan takımlarla yükselme maçları oynamak zorunda kalacak.

Yarı Final karşılaşmalarını önümüzdeki günlerde Dijital Analiz bölümümüzde ele alacağız.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.