0
01 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Turner ELEAGUE Season 1’de Şampiyon Belli Oldu

Amerika TBS kanalının organize ettiği ve $1.400.000'lık ödül havuzunun yer aldığı Turner ELEAGUE CS:GO Season 1 turnuvasında şampiyon belli oldu. Mayıs ayının son haftasında başlayan Turner ELEAGUE, sekiz haftalık süreçten sonra hafta sonu oynanan karşılaşma ile birlikte Final yaptı.

Final'de Polonya'nın güçlü ekibi Virtus.Pro ile CS:GO arenasının efsanevi takımlarından İsveç ekibi Fnatic yer aldı. Karşılaşmayı, Cobblestone haritasını 16-10 ve Mirage haritasını 16-8 alarak 2-0 ile Virtus.Pro kazandı ve $400.000'lık ödülün de sahibi oldu.

Turnuvayı şampiyonlukla tamamlayan Virtus.Pro'nun Final'e gelişi hiç de kolay olmadı. F grubunda yer alan ekip, Grup Finalleri'nde Team EnVyUs'a 2-0 kaybetmiş ve Son Şans aşamasına düşmüştü. Son Şans aşamasında Gambit Gaming ve Renegades takımlarını devirmeyi başaran Virtus.Pro, PlayOfflara kalmayı başarmıştı.

Çeyrek Final'de NiP'i devirmeyi başaran Polonya temsilcisi, Yarı Final'de turnuvanın sürpriz takımı mousesports ile eşleşti. Bu mücadeleyi de maç vermeden geçmeyi başaran Virtus.Pro, Final'de Fnatic'in rakibi oldu. NiP'den sonra bir diğer CS:GO ve İsveç efsanesi olan Fnatic'i de 2-0 ile geçen Virtus.Pro zorlu yolculuk sonrasında kupayı kaldıran takım oldu.

Turner ELEAGUE Season 1 Final

Turner ELEAGUE Season 1 Final

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.