0
11 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Turner Eleague’in İlk Altı Katılımcısı Belli Oldu

İlk defa 2007 yılında Amerikan televizyon kanallarına konuk olan Counter Strike, uzun yıllar sonra tekrar TV'ye konuk oluyor. Turner Eleague adıyla düzenlenecek olan turnuvanın ilk altı katılımcısı belli oldu. Astralis, Cloud9, Ninjas in Pyjamas, Counter Logic Gaming, Renegades ve mousesports takımları on sekiz takımın yarışacağı bu etkinliğe katılacaklarını duyurdu.

Mayıs ayında düzenlenecek olan turnuvaya katılacak diğer on iki takımın da yakın zamanda duyurulması bekleniyor. Her sezon için $1.200.000'lık ödül havuzuna sahip turnuva her Cuma akşamı canlı TBS kanalı ve Twitch üzerinden maçlar eş zamanlı canlı yayınlanırken, yirmi bir saatlik içerik de haftada üç kez olmak üzere Twitch üzerinden takipçilerle buluşacak.

İki sezon sürecek olan turnuva toplamda $2.400.000 ödül dağıtacak. Bu zamana kadar Counter Strike'a ayrılan en geniş ödül havuzu olma özeliğini de taşıyor. Özellikle Valve'ın Major turnuvalara ayıracağını açıkladığı ödül havuzundan $200.000 daha fazla.

Resmi olarak açıklanmasa da Dignitas, CompLexity, TSM, Luminosity Gaming, Fnatic, Natus Vincere gibi takımlarında turnuvaya dahil olması bekleniyor. Turner Eleague, 24 Mayıs'ta başlayacak ve toplam on hafta sürecek. Turnuvanın finali ise 30 Temmuz'da gerçekleşecek.

Turner Eleague

Turner Eleague
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.