0
18 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Valve’dan Koçlara Kısıtlama!

Valve, CS:GO turnuvalarında takımların başında yer alan koçların uygulamalarında kısıtlamaya gideceğini duyurdu. Bu duyuru sonrasında oyun dünyasından bir çok isim bu kararı yüksek sesle eleştimeye başladı.

Bugün erken saatlerde yapılan açıklamaya göre CS:GO karşılaşmaları sırasında koçların oyuna müdale etmesi artık mümkün olmayacak. Koçlar yalnızca taktik molalarda ve devre arasında oyuncularla iletişim kuracak. Daha önce karşılaşma sırasında da oyuncularla konuşabilen koçlar, artık bu konuşmayı yapamayacak. Oyuna hakim olan kişilerin oyuncular olmasını isteyen Valve, böylece oyun içindeki kritik kararların da oyuncular tarafından verilmesini istiyor.

Bu açıklama sonrasında profesyonel oyuncular ve koçlar bu kararı çok ağır bir şekilde eleştirmeye başladı. Tabi bazı takımlar da bu kararın doğrulunu savunuyor. Özellikle de eskiden koç olarak görev yapan oyuncuların yeniden aktif oyuncu ve oyun içi lider olarak dahil olduğu takımlar bu kararı  doğru buluyor.

Peki size göre hangi durum daha doğru? Koçlar sürekli oyun oynanırken, takımla iletişim halinde olması mı? Yoksa sadece devre aralarında ve taktik molalarda mı oyuncularla iletişim kurmalı? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Valve - CS:GO

Valve - CS:GO
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.