0
16 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

WESA Oyuncu Konseyi’nden İlk İcraat ESL Pro League’e Geldi!

Dünyanın ünlü CS:GO takımlarının oluşturduğu WESA için geçtiğimiz gün bir Oyuncu Konseyi'nin kurulduğu duyurulmuştu. Başkanlığını Fnatic'ten Viktor “vuggo” Jendeby'nin yürüttüğü oluşumun ilk icraat ESL Pro League Finalleri'ni yeniden düzenlemek oldu.

Daha önce Finaller'de sekiz takımın yer aldığı ESL Pro League için bundan sonra Avrupa'dan altı, Kuzey Amerika'dan altı takım olmak üzere toplamda on iki takım Finaller'de boy gösterecek. Viktor “vuggo” Jendeby yaptığı açıklamada sekiz takımlı sistemin modasının sona erdiği, günden güne gelişme gösteren eSporun hızına ayak uydurmak için tüm organizasyonlarda artık daha fazla katılımcının boy göstermesi gerektiğini belirtti.

Açıklanan yeni formatla birlikte ESL Pro League Finalleri'nde takımlar altışardan iki ayrı gruba ayrılacak. Oynanan maçlar sonunda ilk üçe giren takımlar PlayOff aşamasına yükselecek. İlk sırayı alan takımlar doğrudan Yarı Finaller'e yükselirken, İkinciler ile üçüncüler çapraz şekilde eşleşerek Çeyrek Final'de karşı karşıya gelecek. Bakalım ESL Pro League'in bu formatı takımlara nasıl yansıyacak?
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.