0
16 Ocak 2017 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

WESG 2016’da Temsilcilerimiz Neler Yaptı?

Çin'de gerçekleştirilen WESG 2016 Finalleri'nde düzenlenen turnuva serisinde temsilcilerimiz mücadele etti. CS:GO dalında Space Soldiers ve Dark Passage, Hearthstone arenasında Şanver "sanver"Ünsal, StarCraft II'de HWA Gaming'ten Berkay 'Zerghamdi' Erbaş, ve son olarak Dota 2 turnuvasında da Dark Passage, ülkemizi temsil etti.

İlk olarak CS:GO'dan başlayalım. Temsilcilerimiz Dark Passage ve Space Soldiers, gruplarından yenilgi almadan çıkmayı başardı. Space Soldiers dört galibiyet bir beraberlik ile C grubundan Son on iki turuna çıkmayı başarırken, Dark Passage, üç galibiyet, iki beraberlik ile D grubundan zirvede çıkarak doğrudan Çeyrek Final'e yükseldi.

Space Soldiers, son 12 turunda Selfless Gaming 2-0 ile, Çeyrek Final'de iGame.com'ı 2-1 geçti ve Yarı Final'de Team EnVyUs'ın rakibi oldu. Oldukça tecrübeli ve güçlü rakibi karşısında Space Soldiers, ilk haritayı kazansa da 2-1'lik skorla kaybederek Final'e kalamadı ve üçüncülük maçına kaldı.

Bir diğer temsilcimiz Dark Passage, Çeyrek Final'de Virtus.Pro ile eşleşti. Tecrübeli rakibine karşı ilk haritada iyi bir oyun koyan Dark Passage, iki kez uzatmalara giden haritayı kaybetti. İkinci haritada da pek varlık gösteremeyen temsilcimiz 2-0'lık skorla turnuvaya Çeyrek Final aşamasında veda etti.

Team Kinguin ile eşleşen Virtus.Pro rakibine 2-0 kaybedince Space Soldiers'ın üçüncülük maçındaki rakibi oldu. Bu karşılaşmada Space Soldiers, pek bir varlık gösteremedi ve 2-0'lık skorla eşleşmeyi kaybederek turnuvayı dördüncü tamamladı. Final karşılaşmasında Team EnVyUs, Team Kinguin'i 2-0 ile geçerek $800,000'ın sahibi oldu.

Dota 2 etkinliğinde bizi temsil eden Dark Passage, turnuvaya kötü başlangıç yaptı. İlk üç maçını kaybeden temsilcimiz son iki karşılaşmadan galip ayrılmayı başardı ve üçüncü sıradan üst tura yükseldi. Ancak temsilcimiz Son on iki turunda Infamous'a 2-0 kaybederek turnuvaya veda etti. Bu turnuvanın finalinde TNC Pro Team, Cloud9'ı 2-1 yenerek şampiyon oldu ve $800,000'ın sahibi oldu.

StarCraft II etkinliğinde yer alan HWA Gaming oyuncusu Berkay 'Zerghamdi' Erbaş maalesef istediği oyunu sergileyemedi. Grubunda çıktığı beş karşılaşmadan da yenik ayrılan temsilcimiz turnuvaya bu aşamada veda etti. Turnuvanın Finali'nde İki Koreli karşı karşıya geldi. TY ile Maru arasındaki karşılaşmadan TY, 4-3 galip gelerek, $200,000'ın sahibi oldu.

Hearthstone arenasında ülkemizden Şanver "sanver" Ünsal yer aldı. Grup aşamasında temsilcimiz iki galibiyet, üç yenilgi alarak grubunu beşinci sırada tamamladı ve maalesef üst tura yükselmeyi başaramadı. Bu etkinliğin finalinde PH Alliance takımından Staz ile Alliance'dan Orange karşı karşıya geldi ve kazanan taraf 4-3'lük skorla Staz oldu. Staz bu şampiyonlukla birlikte $150.000'lık ödülün de sahibi oldu.

WESG 2016 CSGO PlayOff

WESG 2016 CSGO PlayOff

WESG 2016 Dota 2 PlayOff

WESG 2016 Dota 2 PlayOff

WESG 2016 StarCraft II Finalleri

WESG 2016 StarCraft II Finalleri

WESG 2016 Hearthstone Finalleri

WESG 2016 Hearthstone Finalleri
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.