0
27 Kasım 2017 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

WESG 2017 Avrupa Elemeleri’nde Türkler Neler Yaptı?

World Electronic Sports Games etkinliği çerçevesinde düzenlenen turnuvalar serisinde geçtiğimiz günlerde Avrupa elemeleri gerçekleştirildi. İspanya'nın Barcelona şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Elemeleri'nde CS:GO, Dota2, Hearthstone ve Starcraft II oyunlarında Türk temsilcilerimiz Finaller'e katılmak için mücadele verdi.

CS:GO dalında ülkemizin en başarılı takımlarından Space Soldiers mücadele verdi. Grubunu ikinci sırada tamamlayan Space Soldiers, sonraki turda NOREG'i 2-1, Çeyrek Final'de Team EnVyUs'ı 2-0 ile geçerek Yarı Final'e yükseldi. Yarı Final'de GODSENT'e 2-1 kaybeden temsilcimiz üçüncülük maçında Fnatic'i 2-1 ile geçerek elemeleri üçüncü tamamladı ve Finaller'e katılmaya hak kazandı. Ayrıca turnuvadan da $10.000'lık ödülle ayrıldı.

CSGO

CS:GO

Hearthstone dalında ülkemizi Royal Bandits forması terleten Furkan "Fujitora" Çekli, yer aldığı grubu yenilgisiz tamamlayarak liderlikle Çeyrek Final'e yükseldi. Çeyrek Final'de Norveçli rakibi Mathias "MatTheGreat" Prip'e 3-0 kaybeden Fujitora ilk sekizde yer aldığı için Finaller'e katılmaya hak kazandı. Bu başarı Fujitora'yı $1500'lık ödülün sahibi yaptı. Fujitora'yı deviren MatTheGreat ise şampiyon olarak finaller katılım hakkı kazandı.

Hearthstone

Hearthstone

Dota 2 dalında ülkemizi iki takım temsil etti. Bu takımlar ANT Espor Kulübü ve Royal Bandits'ti. Royal Bandits maalesef grup aşamasında tüm maçlarını kaybederek finallere katılım hakkını kaybetti. ANT Espor Kulübü grubunu üçüncü sırada tamamlayarak ikinci tura yükselmeyi başardı. İkinci turda Hollanda takımını 2-1 ile geçen temsilcilerimiz Çeyrek Final'de AntiHype takımına 2-0 kaybetti ve turnuvayı ilk sekiz takım içerisinde tamamlayarak adını finallere yazdırdı ve $4000'lık ödülün sahibi oldu. ANT Espor'u deviren AntiHype takımı da turnuvayı şampiyonlukla tamamladı.

Dota 2

Dota 2

Son olarak StarCraft II oyununda ülkemizi temsil eden HWA Gaming oyuncusu Berkay "Zerghamdi" Erbaş, maalesef zorlu grupta tüm maçlarını kaybederek turnuvaya veda etti ve finallere katılma şansını kaybetti.

StarCraft II

StarCraft II

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.