0
08 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Worlds 2016 Altıncı Gün Özeti!

Worlds 2016'da heyecan altıncı gün C grubu ile devam etti. Bugün sabaha karşı oynanan karşılaşmalarda C grubu maçları tamamlandı ve Çeyrek Finaller'e yükselen takımlar belli oldu. Kura seçimi sonrasında büyük bir kesimin de tahmin ettiği gibi C grubundan H2k Gaming ve EDward Gaming takımları Çeyrek Finaller'e yükselen takımlar oldu. Ancak tek bir farklı. Grubu zirvede bitiren takım H2k olurken, ikinci sırada EDG var.

G2 Esports'un düşük formu, Worlds 2016'yı tek galibiyetle sonuncu sırada tamamlaması, Spylce'ın da ölüm grubunda yer alması nedeniyle Avrupa'nın tek ümit bağladığı takım olan H2k oldu. İlk devre tek galibiyet çıkarabilen H2k, ikinci devre maçlarının tamamını kazanmayı başardı. EDG de günü sadece H2k yenilgisi ile kapatınca puanlar ve ikili averajda eşitlenmiş oldular. Bu iki takım arasındaki Tiebreak maçını H2k kazandı ve grup liderliğini aldı. EDG ise ikinci sırada kaldı.

ANX'un başarısından sonra gözler INTZ'e çevrilmişti ancak INTZ o seviyenin çok uzağında hala. İlk gün alınan sürpriz EDG galibiyeti sonrasında INTZ beklenen performansı sağlayamadı ve tüm maçları kaybetti. Ahq  da yalnızca INTZ'den iki galibiyet, H2k'den de ilk devrede bir galibiyet alıp 3-3'lük skorla üçüncü sıradan turnuvaya veda etti.

Yarın sabaha karşı oynanacak maçlar D grubundan olacak. RNG, TSM, Splyce ve Samsung Galaxy takımlarının yer aldığı D grubunda TSM, SSG ve RNG takımları aynı skora sahip. Bakalım büyük heyecanın yer aldığı Worlds, yarın nelere sahne olacak? İşte toplu sonuçlar ve yarının programı şu şekilde;

Worlds 2016 Altıncı Gün Sonuçları

Worlds 2016 Altıncı Gün Sonuçları

Worlds 2016 Yedinci Gün Programı

Worlds 2016 Yedinci Gün Programı
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.