0
03 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Worlds 2016 Dördüncü Gün Özeti!

Bugün sabaha karşı yapılan maçlarla birlikte Worlds 2016'da grup maçlarında ilk devre sona erdi. Dört gün aradan sonra takımlar kalan üç maçını her grup bir günde tamamlanacak şekilde oynayacak. Bugün oynanan karşılaşmalarda A, B ve C grup maçları oynandı.

C grubu maçları ile başlayan günde ilk olarak ahq ile INTZ takımları arasında karşılaşma oynandı. Ahq, Revolta'nın etkili oyununa rağmen zayıf olarak görülen ormancıları Mountain'in üst koridorları Ziv'e desteği ile ağırlığını ortaya koydu ve karşılaşmadan galip ayrılmayı başardı.

C grubundaki ikinci maçta EDG ile H2k takımları karşı karşıya geldi. INTZ'i yenerek ilk galibiyetini elde eden H2k, Çinli rakibi EDG'yi devirmeyi başaramadı. EDG, bu aldığı ikinci galibiyetle birlikte INTZ yenilgisinin şokunu atlattığını göstermiş oldu.

A grubundaki ilk karşılaşma Albus NoX ile G2 Esports arasında oynandı. İlk iki maçında zor ekiplere karşı mücadele eden G2 Esports, bu kez galibiyeti kesin almak için sahay çıkmıştı. Ancak IWC takımı ANX, CLG'den sonra G2 Esports'u da devirerek ikinci galibiyetini elde etti ve ikinci sıraya yükseldi. G2 Esports aldığı üçüncü yenilgi sonrasında tur şansını oldukça zora soktu.

Dün ANX'e kaybeden CLG, bugün ise ROX Tigers ile karşılaştı. Koreli ekibin favori olduğu karşılaşmayı CLG kazanınca grupta işler kızıştı. Albus NoX karşısında şok yenilgi sonrasında, ROX Tigers gibi bir devi yenmesi CLG'nin tur için savaşacağının bir göstergesi.

Günün son karşılaşmaları B grubunda oynandı. Turnuvanın tek yenilgisiz olan takımı SKT, bu ünvanını korumayı başaramadı. Turnuvada henüz galibiyetle tanışmayan takımlardan olan Flash Wolves'a MSI'dan sonra Worlds'te de kaybeden SKT ilk yenilgisini almış oldu.

Günün son karşılaşmasında ise I May ile Cloud9 takımları karşı karşıya geldi. SKT T1 yenilgisinden sonra Flash Wolves'u deviren Cloud9, bugün oynadığı karşılaşmada da I May ekibini devirmeyi başardı ve iki galibiyete ulaştı. Böylelikle C9, SKT ile aynı puana sahip olurken, I May de Flash Wolves'la aynı puanda kaldı.

7 Ekim'de sabaha karşı oynanacak olan ilk grup maçları A grubunun maçları olacak. Böylelikle 7 Ekim'deki maçlar sonunda A grubundan Çeyrek Finaller'e yükselecek iki takım da belli olacak. İşte toplu sonuçlar, ilk devre sonunda oluşan puan durumu ve 7 Ekim'in programı şu şekilde;

Worlds 2016 Grup Aşaması İlk Devre Puan Durumu

Worlds 2016 Grup Aşaması İlk Devre Puan Durumu

Worlds 2016 Dördüncü Gün Sonuçları

Worlds 2016 Dördüncü Gün Sonuçları

Worlds 2016 Beşinci Gün Programı

Worlds 2016 Beşinci Gün Programı
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.