0
24 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Worlds 2016 Finali’nin Adı: SKT T1 – Samsung Galaxy!

Dün oynanan Yarı Finaller'in son eşleşmesinde Kore LCK ekibi olan Samsung Galaxy ile Avrupa LCS ekibi olan H2k Gaming kozlarını paylaştı. İkinci devreden beri yenilgi yüzü görmeyen takımlar arasındaki karşılaşmadan Samsung Galaxy galip ayrıldı ve böylece Final'e kalan son ekip oldu. Karşılaşmanın istatistiklerini aşağıda görebilirsiniz.

Bu sonuçla birlikte Worlds 2016'da SKT T1 ile Samsung Galaxy takımları şampiyonluk için kozlarını paylaşacak. Bu durum ayrıca Worlds etkinliğinde ilk defa meydana gelen bir durumu daha doğurdu.

Worlds etkinliği boyunca hiç bir zaman Finaller'de daha önce şampiyonluk yaşayan takımlar karşı karşıya gelmemişlerdi. Bu yılla birlikte ilk kez Worlds şampiyonluğu bulunan iki takım Final karşılaşmasında birbiriyle mücadele edecek.

Eğer SKT T1, bu karşılaşmadan galibiyet ile ayrılırsa üç kez kupaya uzanmış olacak ve bunu ilk kez başaran takım olarak başarısını perçinleyecek. Zaten hali hazırda iki şampiyonluğu ile en çok şampiyonluğa sahip takım konumunda. Samsung Galaxy'nin şampiyonluğa durumunda ise Samsung ekibi de ikinci kez şampiyon olma başarısı göstermiş olacak ve aynı zamanda SKT T1'ı yakalamış olacak.

Bu durumların yanı sıra oyuncuların form durumları, takımların performansları ile beraber oldukça çekişmeli bir seri bizi beklemekte. 29 Ekim'i 30 Ekim'e bağlayan gece 03.00'da oynanacak olan Final karşılaşması NBA takımı olan Los Angeles Lakers'ın sahası olan Staples Center'da gerçekleştirilecek.

SSG 1-0 H2k

SSG 1-0 H2k

SSG 2-0 H2k

SSG 2-0 H2k

SSG 3-0 H2k

SSG 3-0 H2k
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.