0
10 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Worlds 2016 Sekizinci Gün Özeti!

League of Legends Worlds 2016'da grup aşamasındaki son gün maçları bu sabaha karşı oynanan maçlarla birlikte tamamlandı. B grubunda oynanan maçlarla birlikte B grubundan yükselmeyi başaran iki takımla birlikte, Çeyrek Finaller'e yükselen tüm takımlar belli oldu.

Günün ilk karşılaşması IMay ile Flash Wolves arasında gerçekleşti. Destek oyucusu Road'un yokluğunda yedek oyuncuları orta koridor olan BaeMe ile maça çıkan I May, buna rağmen karşılaşmadan galip ayrılmayı başardı ve gruptan çıkmak için avantaj yakaladı. Sonraki karşılaşmada SKT T1 ile Cloud9 arasında oynandı. Cloud9'nın çok iyi bir performans ortaya koymasına rağmen, oyunun sonunu bir türlü getirememeleri, SKT'nin dönüş yapmasına neden oldu ve karşılaşmadan SKT galip ayrıldı.

Cloud9 bu yenilgi sonrasında Flash Wolves ekibine karşı çıktığı karşılaşma ile yeniden moral bulmak istiyordu. Ancak Flash Wolves iyi bir oyun ortaya koydu ve karşılaşmadan galip ayrılan taraf oldu. SKT ile I May arasındaki mücadeleyi beklendiği gibi SKT aldı. Bu durum sonrasında SKT gruptan lider olarak çıkmayı garantiledi. Cloud9, Flash Wolves ve I May arasında gruptan çıkma mücadelesi başladı.

Cloud9, I May'e karşı aldığı kritik galibiyet onları avantajlı duruma getirdi. I May böylece gruptan ilk elenen takım oldu. Flash Wolves ilk maçta SKT'yi devirmişti. Ancak grubun son maçında SKT'ye kaybeden Flash Wolves, Cloud9'nın altında kaldı ve gruptan çıkamadı. Böylelikle Cloud9 yoluna devam etti. Amerika'nın TSM ve CLG takımları elendikten sonra bel bağladığı tek takımı Cloud9 kaldı.

İşte toplu sonuçlar:

Worlds 2016 Sekizinci Gün Sonuçları

Worlds 2016 Sekizinci Gün Sonuçları
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.