0
11 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Worlds 2016’nın Ödül Havuzu $4 Milyon’u Aştı!

Riot Games'in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada takımlara ekonomik olarak daha fazla destek sunabilmek için oyun içinde satılan içeriklerden pay aktaracağını belirtmişti. Bu bağlamda ilk olarak Worlds 2016'nın ödül havuzunu attırmaya yönelik Şampiyonlar Şampiyonu Zed kostümü ve toteminin satışından elde edilen gelirlerin % 25'i doğrudan ödül havuzuna eklenecekti.

Ayrıca takımlar için düzenlenen simgelerin ve eSpor kostümlerinin gelirleri de %30 olarak takımlara dağıtılacağı belirtilen durum sonrasında Riot Games, grup aşamasının tamamlanmasıyla birlikte ödül havuzundaki güncellemeyi oyuncularla paylaştı.

Normal'de $2.150.000 olan ödül havuzu Riot Games'ten yapılan açıklama ile birlikte $4.145.000'a ulaşmış durumda. Böylelikle Riot Games'in ve destekçilerinin ortaya koyduğu havuz yarı yarıya gelmiş durumda. Bu durumu Dota 2 ödül havuzu ile karşılaştıracak olan olacaktır.

Ancak Riot'un bu uygulamayı Worlds 2016'ya bir hafta kala başlattığını da hatırlatmak gerek. Dota 2 gibi aylar öncesinde başlatılmadı. Doğal olarak havuzun aynı dereceye çıkmasını beklememek gerekiyor. Turnuva havuzu son şekline 29 Ekim tarihinde ulaşacak ve Final maçı öncesinde açıklanacak, sonrasında şampiyon takım %40'lık bir paya sahip olacak.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.