0
16 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Yarı Finaller’deki Koreli Takım Sayısı Üçe Yükseldi!

Worlds 2016'da dünü bugüne bağlayan gece gerçekleştirilen üçüncü Çeyrek Final karşılaşmasında Kore LCK şampiyonu olan ve Worlds 2016'da A grubunu zirvede tamamlayan ROX Tigers ile Çin LPL şampiyonu olan ve Worlds 2016'da C grubunu ikinci sırada tamamlayan EDward Gaming karşı karşıya geldi.

İlk iki Çeyrek Final karşılaşması sonunda iki Koreli takım SKT T1 ile Samsung Galaxy Yarı Final'e yükselmişti. Üçüncü Çeyrek Final mücadelesinde de gülen taraf Kore ekibi olan ROX Tigers oldu. Böylece Koreliler turnuvaya katıldığı üç ekip ile Yarı Final'e kalma başarısı gösterdi. Bu da hala Kore'nin League of Legends'ta bir numaralı lig olduğu gerçeğini gözler önüne seriyor.

ROX Tigers 3-1'lik elde ettği galibiyet ile birlikte SKT T1'nın Yarı Final'deki rakibi oldu. Diğer Yarı Final eşleşmesinde yer alan Samsung Galaxy'nin rakibi bugünü yarına bağlayan gece 01.00'da belli olacak. Avrupa LCS temsilcisi H2k Gaming ile IWC temsilcisi olup gruplardan çıkmayı başaran Albus NoX Luna ekibi arasındaki mücadele çok ilginç olacak. İki Avrupa takımının mücadelesi Riot Games'in Twitch kanallarından naklen yayınlanacak. Sizce ANX'un rüyası devam eder mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

İşte ROX Tigers ile EDG arasındaki karşılaşmanın istatistikleri;

ROX 1-0 EDG

ROX 1-0 EDG

ROX 2-0 EDG

ROX 2-0 EDG

ROX 2-1 EDG

ROX 2-1 EDG

ROX 3-1 EDG

ROX 3-1 EDG
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.