0
25 Temmuz 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Yükselme Ligi’nde Mücadele Edecek Takımlar Belli Oldu!

Gelecek sene Türkiye Şampiyonluk Ligi'nde yer alabilmek için mücadele edecek. Önceki sezon ligde mücadele eden ve ligde kalan üç takımın yanı sıra elemelerden beş takımla birlikte sekiz takım birbirleriyle kıyasıya bir mücadeleye girecek.

Geçen sezondan katılan üç takım; Number One eSports Club, Victorious Ace ve Team Orora (Imperial Esports haklarını Team Orora'ya devretti) olurken, elemelerden başarılı sonuçlar alıp lige katılan takımlar SuperMassive TNG, Cappadocia ESC, SAW E-sport, Future Fighters eSports ve ModZ takımları oldu.

Bu arada normalde turnuvaya katılması gereken takımlar Wild Fire eSports Club ve SoA e-Sport takımları elemelerde elde ettiği puanlarla turnuvaya katılma hakkı etmelerine rağmen takım oyuncularının yapmış olduğu ihlaller nedeniyle iki takım da diskalifiye edildi. Wild Fire'dan Gökhan “Silver Carry” Gümüşkaya ve SoA'dan Oğuzhan “Akira” Erkılınç ile Onur Kaan “SİHİRLİ ANNEM” Şahin hesap paylaşımları yüzünden Riot Games tarafından bir yıl cezalandırıldı.

Ayrıca takımlar da elde etmiş olduğu katılım haklarından men edildi. Böylece turnuvaya Future Fighters eSports ve ModZ takımları dahil oldu. Bu sıralama sonrasında Yükselme Ligi eşleşmeler de şu şekilde;

NumberOne eSports vs ModZ.

Victorious Ace vs Future Fighters eSports.

Team Orora vs SAW E-Sport.

SuperMassive TNG vs Cappadocia ESC.

Türkiye Yükselme Ligi 2016

Türkiye Yükselme Ligi
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.