0
07 Haziran 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Yükselme Ligi’nde Yine Bir Format Değişikliği Daha!

Her sezon yeni bir formatta düzenlenen Yükselme Ligi, yaz mevsimi için de yine bir kez daha format değişikliğine gitti. Geçtiğimi sezon olduğu gibi bu sezonda açık elemelerden puan en yüksek puan toplayan takımların katılacağı Yükselme Ligi için bu sezon beş açık eleme yapılacak. Kayıtlar için, yine geçen sezon olduğu gibi Platin 5 ve üstü liglerde yer alan oyuncuların yer aldığı takımlar Battlegrounds sistemi üzerinden başvurabilecek.

Bu beş açık eleme, geçen senekilere göre farklı bir formatta düzenlenecek. Dota 2'den alışkın olduğumuz Kazananlar ve Kaybedenler grup formatı bu beş açık elemede geçerli olacak. Kayıt yaptıran tüm takımlar Kazananlar grubunda yer alacak. Turnuva ilerledikçe kaybeden takımlar Kaybedenler grubuna düşecek ve yollarına oradan devam edecekler. Kaybedenler grubunda da kaybeden takımlar maalesef turnuvaya veda edecek.

Tum bu ilerleyiş sonunda Kazananlar grubunun şampiyonu ile Kaybedenler grubunun şampiyonu Final'de karşı karşıya gelecek ve Kazananlar Şampiyonu üç maçlık seriye 1-0 önde başlayacak. İlk on altıya girmeyi başaran takımlar belli aralıklarda puanlara sahip olacak ve bu beş açık eleme sonrasında en çok puan toplamayı başaran beş takım Yükselme Ligi'ne katılmaya hak kazanacak.

Açık elemelerde elde edilecek derecelere verilecek puanlar şu şekilde;

1. Takım: 100 Puan.

2. Takım: 70 Puan.

3-4. Takım: 40 Puan.

5-8. Takım: 20 Puan.

9-16. Takım: 10 Puan.

Türkiye Yükselme Ligi 2016

Türkiye Yükselme Ligi 2016
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.