SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

[E3 2014] Arena of Fate’in Detayları Açıklandı

Günümüzde artık popülerleşen ve en çok oynanan online sistem olan MOBA oyunlarına yeni bir girişimci daha katılıyor. Valve, Riot, Blizzard gibi ağır isimlerin yanına Crytek de kendi adını yazdırmayı amaçlıyor. Arena of Fate adıyla çıkaracakları yeni oyunu E3 2014’te tanıttılar.

Oyun klasik MOBA oyunlarına göre farklılıkları mevcut. Oyunda eşya seti alma yok. Tamamen kahramanların kendi güçlerine kalmış. Oyunda yer alacak kahramanlar gerçek dünyadan isimler olacağı gibi, fantastik dünyanın kahramanları da yer alacak. Robin Hood gibi edebi eserlerden de kahramanlar var. Farklılıklar konusunda başka bir farklılık ise oyunda zaman kısıtlaması mevcut.

Galibiyet, diğer MOBA oyunlar gibi rakip takımın ana kalesini yıkmaktan geçmiyor. Oyunculara 20 dakikalık bir süre tanınıyor. Bu süre içerisinde en çok puana ulaşan takım galip geliyor. Rakip takımın oyuncularını her 7. kez öldürdüğünüzde 1 puan, yıkılan her kule başına da 1 puan elde edilecek. Bakalım bu farklılıklar MOBA oyuncuları tarafından beğenilecek mi? Oyun PC’nin yanı sıra konsollara da çıkarılacak.
arena_of_fate

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.