HABERLER

E3 2019’A ELECTRONIC ARTS DARBESİ

Kısa bir süre önce Sony‘nin E3 etkinliğine katılmayacağını duyurmuştuk. Şimdi de Electronic Arts‘ın  E3 2019‘da yer almayacağını açıklandı.  Kendi bünyesinde gerçekleştirdiği etkinlik, EA Play‘i bu senede düzenleyecek olan firma, E3‘ten birkaç gün önce düzenleyecekleri bu etkinliklik için izleyecekleri rotayı açıkladı.

7-9 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan  EA Play, Los Angeles’ta Hollywood Palladium konser salonunda gerçekleşecek ve tüm oyun severler bu etkinliğe ücretsiz katılabilecek. Electronic ArtsE3‘e paralel olarak yapılacak EA Play‘de basın toplantısı düzenlemek yerine, canlı yayınlar düzenleyerek bizlerin dikkatini çekmeye çalışacak. Bu canlı yayınlarda hali hazırda geliştirilen oyunların yeni oynanış videolarının ve Electronic Arts‘ın geliştirici ekiplerinin ortaya koyduğu işlere ait, yeni ve merak edilen detayların oyun dünyasıyla paylaşılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

EA Play 2019, firmanın bünyesinde ki AAA oyunlara ait demolara ve ulusal çapta isim yapmış  bazı yaratıcıların özel içeriklerine ev sahipliği yapacak gibi duruyor. Etkinlikte Star Wars Jedi: Fallen Order, Plants vs. Zombies gibi oyunların ve tabiki Electronic Arts‘ın en büyük gelir kapısı spor oyunlarının gösterileceği düşünülüyor. 

 

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.