SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

EA Desert Strike İsmini Yeniledi

16 bit oyunlar arasında önemli bir yere sahip Desert Strike serisi en son 1997 yılında Nintendo64,Pc ve PS1 için çıkan Nuclear Strike ile son bulmuştu. İzometrik kamera açısı ile oynanan bu aksiyon,strateji oyunu temelde askeri araçlarla ile katıldığımız operasyonları konu alıyordu.

Geçtiğimiz günlerde eskiden yaptığımız oyunları unutmamız mümkün değil diyen Electronic Arts’ın patronu Frank Gibeau’nun açıklaması soğumadan Desert Strike’ın marka haklarının yenilendiği bildirildi. Bu da elbette akıllara yeni bir Desert Strike oyunu mu geliyor sorularını getirdi. Bu konuda şu anda resmi bir açıklama yok.

Serinin yeni bir oyununu görme ihtimalimiz yüksek olsa da firmaların defans diye tabir ettikleri hamlelerden biri de olabilir. EA Desert Strike’ın isim haklarını elinde bulundurmak ve başkasına kaptırmamak için böyle bir girişim yapmış olabilir. Kısaca EA bu girişimi yeni bir oyun için değil,sadece markasını elinde tutabilmek için yapmış olabilir. Gelişmeler ışığında bakalım serinin yeni oyununu görebilecekmiyiz.

desert-strike

Volkan Demirler
the authorVolkan Demirler
Oyun oynarken ve film izlerken kendini ana karakterin yerine koyan adam.

1 Yorum

Comments are closed.