SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

EA Oyuncuların Yeniliğe Açık Olmamasından Şikayetçi!

EA’in COO’su Peter Moore bir röportajında oyun endüstrisi üzerine konuştu. Röportajının bir kısmında kemikleşmiş oyuncu kitlesinin geçmişe takılıp kaldığını ve free to play oyunların microtransaction gibi finans modellerine ön yargılı olduğunu söyledi.

peter_moore_12Öncelikle çok kısa bir biçimde kendisine kısmen katıldığımı ve henüz oyuncu kitlesinin oyuncu lehine olan free to play modelleri ile oyuncunun aleyhine olanları ayıramadığını ve dolayısıyla biraz ön yargılı olduğunu düşündüğümü belirtmek isterim.

Ancak bunu Dungeon Keeper gibi bir efsaneyi saçma sapan bir para makinesine çevirmeye çalışan şirketin elemanı söyleyince hiç olmuyor. EA’in son yıllarda attığı her adımda felaket kararlar vermesini oyuncuların free to play modeline olan ön yargısıyla açıklamaya çalışmak tamamen utanmazlıktır.

Röportajında şirketinin her zaman, her yerde oynanabilecek ve her fiyata uygun oyunlar yapmakla görevli olduğunu belirten Moore, her ne kadar görünüşte güzel bir şey söylüyor gibi gözükse de EA’in son yıllardaki başarısızlığının esas nedenlerine dair bir şeyler söylememesi kendisinin inandırıcılığına gölge düşürüyor.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Gerçekten EA’in problemi biz oyuncuların ön yargıları mı? Yoksa oyuncuyu memnun edecek hizmeti ve oyunları verememeleri mi?

Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.