HABERLER

EA YENİ BİR BİLİM KURGU OYUNU ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

Electronic Arts

Electronic Arts’a bağlı bir stüdyo olan Motive Studios‘un genel müdürü ile yapılan röpörtajda, Electronic Arts‘ın yeni bir bilim kurgu oyunu üzerinde çalıştığı öğrenildi. An itibariyle bir Star Wars projesi üzerinde çalışan ekibin aynı zamanda farklı projeler ürettiği stüdyonun genel müdürü tarafından muhabirlerle paylaşıldı.

Motive Studios‘un genel müdürü Jade Raymond yaptığı açıklamada, oyun hakkında fazla detay vermek için henüz çok erken olduğuna dikkat çekti. Raymond, yeni projelerinin bir devam oyunu olmayacağını ve hatta bir devam oyununa ihtiyaç duymayacak olduğunu belirtti. Oyun ile ilgili yaptığı tanımlarda Raymond, sıkça dinamik ve yaşayan bir oyun yaratmaya çalıştıklarından bahsetti. Basınla paylaşılan bilgilere bakılırsa Electronic Arts, düzenli güncellemeler ile canlılığını koruyacak olan çoklu oyunculu bir aksiyon oyunu üzerinde çalışıyor diyebiliriz. 

Ayrıca Raymond, açıklamalarında oyunun yalnızca “öldürmek” üzerine kurulu olmadığı ve “keşif” temasının da oyunun ana öğelerinden biri olduğu üzerine konuştu. Röpörtajında “bariyerleri yıkmak” kalıbını kullanan Raymond’ın bu sözleri, oyunun tıpkı Fortnite gibi birçok konsol ve platformda erişilebilir olacağı ve cross-play desteğine sahip olacağı şeklinde yorumlandı.

Raymond’a göre bu yeni proje ile ilgili detaylar, 2019 yılında açıklanmaya başlayacak.

Electronic Arts
Motive Studios

 

 

Baturhan Yondemir
1989 yılından bu yana Prince of Persia oynuyorum.