SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

EA’DEN YENİ BİR BATTLE ROYALE GELEBİLİR!

Geçen yıl oyun piyasasına damga vuran janr hangisi diye sorsaydık muhtemelen çoğunluk “Battle Royale” cevabını verirdi. PlayerUnknown’s Battlegrounds‘ın ardından Epic Games‘in Fortnite ile yaptığı çıkış, birçok oyun şirketini Battle Royale türüne yöneltmişti. PlayerUnknown’s Battlegrounds‘ın ücretli bir oyun olmasının aksine Fortnite, ücretsiz bir oyun olarak oyuncuların karşısına çıktı ve PUBG‘nin üzerine toplanan ilgiyi yıkmayı başardı.

Görünüşe bakılırsa Electronic Arts, Fortnite‘ın F2P bir oyun olarak piyasada yakaladığı başarıdan etkilenmiş gibi görünüyor. Battlefield serisinin yeni üyesi Battlefield V‘in Battle Royale modu Electronic Arts‘ın bu türe attığı ilk adım olarak görülebilir. Electronic Arts CFO’su Blake Jorgensen‘e Battlefield V‘in Battle Royale modunun stand alone -ayrı bir oyun- olarak yayınlanıp yayınlanmayacağı sorulduğunda Blake Jorgensen net bir şekilde hayır cevabını verdi.

Fakat Blake Jorgensen röportajın devamında, Electronic Arts‘ın önümüzdeki aylarda ya da önümüzdeki yıllarda bir Free-to-Play oyun üzerinde çalışabileceğini söyledi. Blake Jorgensen aynı zamanda bu oyunun bir shooter oyunu olabileceğini ya da farklı bir tür üzerinde çalışabileceklerini iletti. Her ne kadar Jorgensen oldukça genel bir cevap vermiş olsa da kendisine sorulan sorunun özellikle Battle Royale alanıyla ilgili olması sebebiyle, cevabı Electronic Arts‘ın bir F2P Battle Royale oyunu çıkarabileceği şeklinde yorumlandı.

Baturhan Yondemir
1989 yılından bu yana Prince of Persia oynuyorum.