HABERLER

EA’in MOBA Atılımı; Dawngate Başarısızlıkla Sonuçlandı!

Dawngate

Günümüzün popülerleşen arenası olarak görülen ve büyüyen ekonomisiyle yapımcıların ağzını sulandıran MOBA’ya girişim yapmak isteyen EA, Dawngate’i geliştirmeye başlamıştı.  Ancak maalesef resmi site üzerinden oyunun son 90 günü olduğu duyuruldu.

Dawngate’in yapımcılarından Matt Bromberg, oyunun son 90 gününe girildiğini, oyuna harcama yapan kullanıcılardan özür dileyerek paralarının geri iadesinin yapılacağını bildirdi. Oyunculardan gelen geri bildirimler için teşekkür eden Bromberg; “Maalesef oyunu geliştirme ve yenileme sürecinse istediğimiz yola bir türlü girmeyi başaramadık. Eksikliklerin üzerinden aşamadık. Bizim takip eden kullanıcılara teşekkür ediyoruz.”

MOBA her ne kadar büyük ekonomik imkanlar sağlayacak bir arena da olsa, yapımcıların çok çalışması gerektiği gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi. Merak edilen bir diğer soru da özellikle Dawngate’in yapımı için kurulan Waystone Games stüdyosuna ne olacağı sorusu? Bakalım ilerleyen günlerde bir açıklama gelecek mi?

Dawngate
Dawngate
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.