SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Ebola Paniği ‘Plague Inc.’ İndirmelerini Artırdı

Plague Inc.

Kendi hastalığınızı geliştirip dünyaya yaymaya çalıştığınız başarılı mobil oyun Plague Inc. Ebola virüsüyle ilgili basında geniş çapta yer alan haberler sonrasında %50 oranında artmış.

Polygon‘a konuşan geliştirici James Vaughan, gerçek hayattaki olayların oyununu ilk defa etkilediğini söylüyor. “Özellikle Ebola Amerika’ya geldiğinden beri insanlar salgın hastalıklarla ilgili daha fazla şey öğrenmek istiyor. Plague Inc. de bu konuda yardımcı olabilir çünkü salgınları akıllı bir şekilde yansıtıyor.” diyen Vaughan, “Oyunu çıkışından beri tam 35 milyon kişi indirmiş. Ben de elimden geldiğince salgınlarla savaşa destek olmak istiyorum. Bağış toplamak mı dikkat çekmek mi olur bilemiyorum, oyunumun bu şekilde kullanılıp kullanılamayacağıyla ilgili olarak bazı hayır kurumlarıyla görüşüyorum.” sözleriyle salgınlar konusundaki hassasiyetini gösteriyor.

Oyunun şu anki yapısında her türlü hastalığın hava yoluyla bulaşabildiğini ve bazı birkaç detayın da yine Ebola’ya aykırı olduğunu belirten Vaughan, Ebola’ya uygun bir düzenleme yapmanın mümkün olduğunu ancak bunu düşünmediğini belirtiyor. “Şu an önemli olan şey salgınla ilgili farkındalık yaratmak, insanların benim bu salgından faydalandığımı düşünmesini istemiyorum.” diyerek de neden bunu düşünmediğini açıklamış oluyor.

Siz de salgın hastalıkların nasıl işlediğini biraz olsun anlamak veya kendi salgınınızı geliştirip dünyayı yok etmeyi denemek isterseniz, iOS ve Android cihazlarınıza oyunu ücretsiz indirip deneyebilirsiniz.plague inc. 2

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.