SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

MAKALELER

En İddialı Cehennem Simülasyonu: Agony!

Agony, Madmind isimli stüdyo tarafından yapılıp geliştirilen dağıtımcılığını playway s.a stüdyolarının üstlendiği son zamanların en kan dondurucu oyunu. Ancak bu tarz bir yapımın oyun dünyasında yer bulması ne kadar doğru bir tercih orası biraz tartışmaya açık. Nedenlerine gelecek olursak oyunda hem çıplaklık, hem vahşet, hem korku öğeleri mevcut.

Buraya kadar pek bir sıkıntı yok elbette ancak sıkıntı bu noktadan sonra kendini göstermeye başlıyor cehennemde ki bebek tasvirleri ve yasayan bebekler ile duvar örülmesi gibi öğeler oldukça şaşırtıcı ve insanın kanını dondurur cinsten. Bunun dışında oyun yapımcıların üstüne düştüğü bir diğer nokta ise yapmış oldukları ses efektleri ve oluşturmuş oldukları atmosfer. Oyun gerçekten psikolojinizi derinden sarsabilecek bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda ki mekan tasarımları, tasvirler oldukça başarılı. Sanat yönetmeni gerçekten harika bir iş çıkarmış. Oyun ses konusunda da oldukça başarılı. Özellikle 3D sound bir kulaklıkla oynandığında gerçekten dayanılmaz bir cehennem deneyimi sunuyor.

Yapımcı stüdyonun daha önce görev aldığı projelere bakacak olursak aslında ne kadar başarlılı bir stüdyo olduğunu görüyoruz. Daha önce; The Division, Witcher 3, Sniper: Ghost Warrior 2, Alien Rage, Enemy Front, Real Boxing 2, Godfire: Rise of the Prometheus gibi projelerde görev aldığı görülünce bu stüdyodan mutlaka başarılı bir iş çıkar beklentisi içerisine girmemek zor. Oyunun çıkış tarihi olarak 2017 verilmiş durumda. Zaten sonlarına doğru geldiğimiz 2017’de oyunun çıkış tarihi olarak beklentim aralık ayı. Siz de farklı bir deneyim yaşamak istiyor ve korku – dehşet öğeleri barındıran oyunları seviyorsanız bir göz atmanızda fayda var.

Agony
Agony